Alternatieven

Alternatieven voor Resend voor transactionele e-mail

Resend is een optie voor teams die e-mail vanuit hun applicatie versturen. Hieronder staan zeven alternatieven met verschillende prijsmodellen en afwegingen, zodat je kunt vergelijken op volume, beheer en gewenste functionaliteit.

Waarop vergelijken?

Begin bij je maandelijkse verzendvolume en het soort berichten: wachtwoordresets en facturen vragen om een andere afweging dan nieuwsbrieven. Vergelijk daarna de inbegrepen volumes, overagekosten, logretentie en eventuele kosten voor IP-adressen. Een prijs per duizend mails vertelt niet het hele verhaal als een abonnement een vast maandbedrag of extra beheer vraagt.

Bepaal ook hoe je wilt integreren: via SMTP of een API, en of je inkomende mail, validatie of marketingberichten nodig hebt. Test vóór overstap een representatieve set berichten, waaronder piekverkeer en bounces. Houd DNS-authenticatie, templates, event-webhooks en foutafhandeling bij de migratie bij de hand. Je kunt ook onze tools voor developers, marketingautomatisering, het tooloverzicht en de vergelijking bekijken.

Postmark

Postmark richt zich op transactionele e-mail. Het Basic-plan begint bij $15 per maand voor 10.000 e-mails; op de volumeselector kost Basic $55 bij 50.000 en $115 bij 125.000 e-mails per maand. Basic bevat 45 dagen gegevensretentie. Een dedicated IP begint bij $50 per maand en is beschikbaar vanaf 300.000 e-mails per maand op Pro of hoger. Dat maakt het relevant als je retentie en IP-opties expliciet wilt meenemen in je keuze.

Controleer bij een migratie vooral je templates, berichtstreams en eventuele afhankelijkheid van langere activiteitsgeschiedenis. Bekijk ook onze Postmark-alternatieven.

Mailgun

Mailgun combineert een e-mail-API en SMTP-relay met onder meer inkomende routering en e-mailvalidatie. Foundation kost $35 per maand voor 50.000 e-mails en $75 bij 100.000; Scale kost $90 bij 100.000. Scale bevat 5.000 validaties. Extra validaties beginnen volgens de prijsinformatie vanaf $0,80 per 100; dat is een vanafprijs, geen vast tarief voor alle validaties. Foundation en Scale omvatten volgens de prijsinformatie één IP bij het 100.000-volume; een extra IP kost $59 per maand.

Dit kan passen wanneer je verzenden, ontvangen en validatie samen wilt afwegen. Let op welke planlaag en volumes gelden; de maandbedragen zijn geen universeel tarief per duizend berichten.

SendGrid

SendGrid heeft afzonderlijke Email API- en Marketing Campaigns-prijzen. Voor de Email API kost Essentials $19,95 per maand bij 50.000 en $34,95 bij 100.000 e-mails. Pro kost $89,95 bij 100.000, $249 bij 300.000 en $499 bij 700.000 e-mails per maand. De marketingplannen hebben een andere basis: het Basic-plan kost bijvoorbeeld $15 bij 5.000 contacten, met maximaal 15.000 e-mails per maand.

Vergelijk dus het juiste product en plan: contactlimieten voor campagnes zijn niet hetzelfde als verzendvolume van de Email API. Lees ook onze SendGrid-alternatieven.

MailerSend

MailerSend biedt een API en SMTP-relay. Hobby bevat 5.000 e-mails per maand voor $6,30 per maand bij jaarlijkse facturering ($75,60 per jaar). Starter bevat 50.000 voor $31,50 per maand bij jaarlijkse facturering ($378 per jaar). In beide gevallen is de factureringstermijn relevant bij vergelijking met maandelijkse tarieven van andere aanbieders.

Kijk bij implementatie naar inbegrepen gebruikers en domeinen, extra gebruik en eventuele verificatiebehoefte. Reken geen voorbeeldbedrag voor een ander volume door zonder de bijbehorende abonnementsvoorwaarden.

Amazon SES

Amazon SES Essentials rekent $0,16 per 1.000 e-mails voor volumes van 0 tot 10 miljoen per maand. SES vermeldt daarnaast een a-la-carteprijs van $0,10 per 1.000 uitgaande e-mails; behandel dat als een afzonderlijke prijsoptie, niet als hetzelfde plan. Pro en Enterprise hebben hogere tarieven en vaste kosten per account en regio.

De gebruiksgebaseerde prijs kan aantrekkelijk zijn bij grote volumes, maar vergelijk ook de AWS-configuratie en het operationele beheer dat jouw team nodig heeft. De uiteindelijke rekening hangt af van de gekozen prijsoptie en eventuele aanvullende diensten.

MessageBird E-mail / SparkPost

SparkPost vermeldt een Startup-plan vanaf $15 per maand voor 50.000–100.000 e-mails en Growth vanaf $80 per maand voor 100.000–2,5 miljoen e-mails. De prijstabel noemt bij 100.000 e-mails Startup voor $30 per maand en Growth voor $80 per maand; dat zijn dus twee afzonderlijke planprijzen voor hetzelfde verzendvolume. Een dedicated IP is op Growth een betaalde optie van $24,95 per maand per IP.

Vergelijk welk plan en welke voorwaarden bij je verzendvolume passen. Vraag de aanbieder om bevestiging van de actuele productnaam en voorwaarden als je ook MessageBird E-mail of gecombineerde kanalen overweegt.

SMTP2GO

SMTP2GO vermeldt een gratis plan tot 1.000 e-mails per maand, Starter voor 10.000 e-mails voor $10 per maand en Professional voor 100.000 voor $75 per maand. Dit geeft een concrete staffel om naast de API-gerichte opties te leggen.

Controleer tijdens een proefmigratie de SMTP-configuratie, foutmeldingen en rapportage die je applicatie nodig heeft. Kies op basis van een praktijktest en supportafspraken, niet op onbewezen deliverabilityclaims.

Prijzen naast elkaar

Aanbieder en planMaandbedragVolume/basis
Resend Pro$2050.000 e-mails/maand
Resend Pro$35100.000 e-mails/maand
Resend Scale$90100.000 e-mails/maand
Resend Marketing Pro$405.000 contacten
Resend Marketing Pro$450100.000 contacten
Postmark Basic$15 / $55 / $11510.000 / 50.000 / 125.000 e-mails
Mailgun Foundation$35 / $7550.000 / 100.000 e-mails
Mailgun Scale$90100.000 e-mails
SendGrid Essentials$19,95 / $34,9550.000 / 100.000 e-mails
SendGrid Pro$89,95 / $249 / $499100.000 / 300.000 / 700.000 e-mails
MailerSend Hobby / Starter$6,30 / $31,50*5.000 / 50.000 e-mails
Amazon SES Essentials$0,16 per 1.000Gebruiksprijs tot 10 miljoen/maand

Bedragen in USD. *MailerSend-prijzen hierboven zijn per maand bij jaarlijkse facturering. Resend Marketing is geprijsd op contacten; de andere genoemde voorbeelden zijn verzendvolume. Planvoorwaarden en eventuele extra kosten kunnen het totaal veranderen.

Veelgestelde vragen over Resend-alternatieven

Welk alternatief is het goedkoopst?

Dat hangt af van plan en volume. Amazon SES Essentials rekent $0,16 per 1.000 e-mails tot 10 miljoen per maand, terwijl de aparte a-la-carteprijs $0,10 per 1.000 is. Vergelijk die opties met vaste abonnementen inclusief volume, en tel benodigde aanvullende diensten en beheer mee.

Hoe vergelijk ik e-mail-API en marketingprijzen?

Gebruik dezelfde rekeneenheid. Transactionele plannen worden hier op e-mails per maand vergeleken; marketingplannen kunnen op contacten zijn gebaseerd. Resend Marketing Pro kost bijvoorbeeld $40 bij 5.000 contacten, terwijl SendGrid Email API Essentials $19,95 kost bij 50.000 e-mails. Dat zijn verschillende producten en volumes.

Hoe pak ik een overstap van Resend aan?

Maak eerst een inventaris van templates, verzendstromen, API-aanroepen, webhooks en foutafhandeling. Configureer authenticatie-DNS voor het nieuwe platform, stuur testberichten naar representatieve mailboxen en vergelijk events en bounces. Migreer daarna een klein deel van het verkeer, monitor het resultaat en houd een terugvalroute klaar voordat je volledig omschakelt.

Waar moet ik op letten bij hogere volumes?

Let op de prijs bij jouw exacte volume, overagekosten, inbegrepen IP-adressen en retentie. Mailgun Foundation en Scale verschillen bijvoorbeeld in retentie en validatie-inbegrepen; Postmark Basic noemt 45 dagen retentie en dedicated IP-beschikbaarheid vanaf 300.000 e-mails per maand op Pro of hoger. Vergelijk bovendien de benodigde operationele inzet.