Voor marketing- en webbureaus

E-mailtools voor bureaus met SaaS-klanten

Een bureau heeft per klant een afgescheiden account nodig, met toegang voor klant en bureau en een eigen afzenderdomein. Deze vergelijking helpt je per SaaS-klant een passende tool te kiezen, de kosten door te berekenen en het account netjes over te dragen wanneer de samenwerking stopt.

Korte keuzehulp voor bureaus

1
ActiveCampaign

Handig wanneer je voor iedere SaaS-klant een eigen account en een gedeelde werkverdeling met het bureau inricht.

2
HubSpot

Past bij bureaus die naast e-mail ook klantgegevens en verkoopwerk voor SaaS-bedrijven begeleiden.

3
Brevo

Een eenvoudige keuze als je per klant een eigen afzenderdomein en een vast verzendbudget wilt beheren.

4
Mailchimp

Geschikt voor bureaus die klanten snel toegang tot hun eigen verzendomgeving willen geven.

Prijzen per klantaccount

ToolVanaf prijsGratis planAccount per klantKlanttoegang
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling)NeeJaJa
HubSpot$7 per seatGratis toolsJaJa
Brevo$9 voor 5.000 e-mails300/dagJaJa
Mailchimp$20 bij 500 contacten250 contactenJaJa
Klaviyo$20 bij 500 profielen250 profielenJaJa
MailerLite$12 bij 500 abonnees250 abonnees / 2.500 e-mails per maandNeeNee
Loops$99 bij 9.998 abonnees4.000 verzendingen per rollende 30 dagenNeeNee
Drip$39 tot 2.500 contactenNeeNeeNee
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielenNeeJaJa
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksTot 10.000 abonneesNeeNee
Intercom$39 per seat maandelijksNeeJaJa
Encharge$99 tot 2.000 abonneesNeeNeeNee
Userlist$149 tot 10.000 gebruikersNeeNeeNee
Moosend$9 bij 500 contactenNeeJaJa

Tools voor bureauwerk

1

Accountbeheer voor bureaus met meerdere SaaS-klanten

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling) Ideaal voor: Bureaus die per klant een eigen account beheren

ActiveCampaign kost $15 bij 1.000 contacten bij jaarlijkse betaling. Het Starter-plan heeft één gebruiker en Pro heeft drie gebruikers; kies het plan op basis van de mensen die aan het klantaccount werken.

Leg het afzenderdomein per klant vast en neem in je offerte een aparte regel op voor het abonnement. Bij beëindiging geef je de klant het account en de domeintoegang terug.

2

Een klantomgeving met rollen voor bureau en SaaS-team

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Bureaus die e-mail en klantwerk samen aanbieden

HubSpot kost $7 per seat en heeft gratis tools. Een bureau kan per SaaS-klant een omgeving aanmaken en seats toewijzen aan de medewerkers die eraan werken.

Bespreek vooraf welke seat de klant houdt en welke het bureau gebruikt, zodat toegang en kosten bij overdracht duidelijk blijven.

3

Verzenden per klant met een helder maandbudget

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300/dag) Ideaal voor: Bureaus die verzendkosten per SaaS-klant doorberekenen

Brevo kost $9 voor 5.000 e-mails en heeft een gratis limiet van 300 per dag. Richt per SaaS-klant een afzenderdomein in en houd de verzendlimiet bij in je maandelijkse klantoverzicht.

De klant kan een eigen toegang krijgen; zet vast wie het domein beheert wanneer de samenwerking eindigt.

4

Een herkenbare verzendomgeving voor elk klantaccount

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Bureaus die klanten zelf campagnes laten beheren

Mailchimp kost $20 bij 500 contacten en heeft een gratis limiet van 250. Maak per SaaS-klant een eigen account zodat lijsten, afzenders en facturatie niet door elkaar lopen.

Geef de klant een eigen gebruikersrol en plan een overdracht van het account zodra het bureau niet langer aan de campagnes werkt.

5

Profielen en klanttoegang gescheiden houden

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Bureaus die SaaS-profielen per klant apart houden

Klaviyo kost $20 bij 500 profielen en heeft een gratis limiet van 250 profielen. Maak per SaaS-klant een eigen account op naam van de klant, zodat de profielen niet door bureauprojecten mengen.

Neem de kosten per profiel op in de klantfactuur en leg vast wie de afzenderdomeinen beheert.

6

Een klein klantaccount met duidelijk eigenaarschap

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Bureaus met kleine SaaS-mailinglijsten

MailerLite kost $12 bij 500 abonnees en heeft gratis 250 abonnees met 2.500 e-mails per maand. Gebruik een aparte omgeving per klant en noteer in de overdracht wie de eigenaar is.

7

Verzendruimte afstemmen op één SaaS-klant

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Bureaus die verzending per klant begrenzen

Loops kost $99 bij 9.998 abonnees en geeft gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen. Maak per SaaS-klant een eigen account op naam van de klant en spreek af welke verzendingen binnen het bureaucontract vallen.

8

Een afgebakend account voor klantcampagnes

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Bureaus die klantaccounts los van elkaar factureren

Drip kost $39 tot 2.500 contacten en heeft een proefperiode van 14 dagen. Houd het account, het afzenderdomein en de factuurgegevens per SaaS-klant bij.

9

Customer.io

customer.io →

Profielen beheren met klant en bureau in één omgeving

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Bureaus met grotere SaaS-profielbestanden

Customer.io kost maandelijks $100 bij 5.000 profielen en heeft geen gratis plan. Maak de klant eigenaar van de omgeving en laat het bureau alleen de afgesproken toegang houden.

10

Een eigen abonneeomgeving voor elk bureauproject

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Bureaus die een klantlijst zelfstandig willen overdragen

Kit kost $33 bij 1.000 abonnees bij jaarlijkse betaling en is gratis tot 10.000 abonnees. Zet de klant als eigenaar op het account en documenteer de overdracht van domein en betaalgegevens.

11

Seats verdelen tussen SaaS-klant en bureau

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Bureaus die per medewerker doorbelasten

Intercom kost $39 per seat maandelijks, $29 jaarlijks, en heeft een proefperiode van 14 dagen. Houd per SaaS-klant bij welke medewerkers aan het account werken en wie de betaalgegevens beheert.

12

Abonnees en facturatie per SaaS-omgeving

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Bureaus die vaste klantbundels offreren

Encharge kost $99 tot 2.000 abonnees, of $79 bij jaarlijkse betaling. Bereken het gekozen klantbundelbedrag door en geef bij het einde van het project de accountgegevens aan de klant.

13

Gebruikerslimiet koppelen aan de klantafspraak

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: Bureaus met SaaS-klanten met veel gebruikers

Userlist kost $149 tot 10.000 gebruikers. Leg per SaaS-klant vast welke gebruikers meetellen, wie betaalt en welke beheerder na de overdracht toegang houdt.

14

Een betaalbaar klantaccount met gezamenlijke toegang

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Bureaus die kleinere klantaccounts beheren

Moosend kost $9 bij 500 contacten, $7 bij jaarlijkse betaling, en heeft een proefperiode van 30 dagen. Maak per SaaS-klant een eigen account op naam van de klant en zet de afzender van die klant apart.