Voor webshops

E-mailtools voor webshops

Een webshop heeft berichten nodig die bij een bestelling horen, plus nieuwsbrieven waarvoor klanten toestemming gaven. Deze selectie helpt je een tool te kiezen voor orderbevestigingen, verzendupdates, retourinformatie en seizoensacties.

Vier passende keuzes

Klaviyo — e-mail en mobiele berichten voor klanten

Handig wanneer je e-mail wilt combineren met mobiele berichten voor ingeschreven klanten.

Drip — opvolging rond aankopen

Past bij winkels die na een bestelling uitleg, herinneringen en een vervolgaanbod willen sturen.

Brevo — verzending en nieuwsbrief naast elkaar

Een praktische combinatie voor transactionele updates en toestemming voor promotionele berichten.

Mailchimp — herkenbare nieuwsbrieven voor klanten

Geschikt voor een winkelteam dat campagnes wil versturen met een bekende werkwijze.

Waar je als webshop op let

Een orderbevestiging hoort meteen na de betaling bij de klant aan te komen. Een verzendbericht moet het juiste pakket en de juiste trackinglink tonen. Kies daarom een dienst die deze gegevens uit je winkel kan ontvangen en transactionele berichten afzonderlijk kan behandelen.

Een nieuwsbrief gaat alleen naar klanten die daarvoor toestemming gaven. Houd die toestemming, uitschrijving en retourvragen zichtbaar in je klantgegevens, zodat een seizoensactie geen bericht naar een afgemelde klant stuurt.

Verlaten winkelwagens en productaanbevelingen zijn nuttig wanneer de gekozen tool daarvoor een onderbouwde mogelijkheid heeft. Gebruik ze alleen met de product- en gedragsgegevens die je winkel werkelijk doorgeeft.

Vergelijk verder de contactgrens, het verzendvolume en de proefperiode. De tabel toont per dienst een plan met de bijbehorende gratis laag of proefperiode.

Vergelijking voor webshops

ToolVanafprijsGratis of proefWinkelkoppelingVerlaten winkelwagenProductadviesOmzetmeting
Klaviyo$20 bij 500 profielen250 profielen●●●●●●●●●●●●
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proef●●●●●●●●●●●●
Brevo$9 voor 5.000 e-mails300 per dag●●●●●●●●
Mailchimp$20 bij 500 contacten250 contacten●●●●●●●●●
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contactenJaarlijks●●●●●●●●●
HubSpot$7 per seatGratis tools●●●●●●●●●
MailerLite$12 bij 500 abonnees250 abonnees●●●●○●
Loops$99 bij 9.998 abonnees4.000 verzendingen●●●●○●●
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielenGeen gratis plan●●●●●●●●●●●
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksTot 10.000●●○●
Intercom$39 per seat maandelijks14 dagen proef●●●●●●●●
Encharge$99 tot 2.000 abonnees$79 jaarlijks●●●●●●●●●
Userlist$149 tot 10.000 gebruikers—●●●●●●●●
Moosend$9 bij 500 contacten30 dagen proef●●●●●●●

● = aanwezig, ●● = sterk, ●●● = marktleider in dit segment.

Veertien tools voor klantmails

1

E-mail en mobiele berichten voor ingeschreven klanten.

$20 bij 500 profielen — gratis 250 profielen Ideaal voor: Webshops die e-mail en mobiele berichten combineren

Klaviyo biedt e-mail naast mobiele berichten voor klanten die daarvoor zijn ingeschreven. De gratis laag bevat 250 actieve profielen en 500 e-mails per maand.

Controleer de profielgrens voordat je een nieuwsbrief of mobiele boodschap naar je klantenbestand verstuurt.

2

Opvolging na een aankoop met ruimte voor terugkerende klanten.

$39 tot 2.500 contacten — 14 dagen proef Ideaal voor: Webshops die aankoopmomenten opvolgen

Drip laat een winkel berichten rond een aankoop plannen: uitleg na betaling, een verzendmelding en een later verzoek om terug te komen.

Een verlaten winkelwagen of productadvies past alleen wanneer de winkel de vereiste gebeurtenis en productinformatie doorstuurt.

3

Transactionele updates en toegestane nieuwsbrieven in één omgeving.

$9 voor 5.000 e-mails — gratis 300 per dag Ideaal voor: Webshops die verzendvolume willen afrekenen

Brevo past bij een webshop die orderbevestigingen en verzendupdates naast een nieuwsbrief verstuurt. De gratis laag werkt met een daglimiet, dus plan drukke verkoopdagen zorgvuldig.

Gebruik een afzonderlijke toestemming voor promotionele berichten en houd retourinformatie bruikbaar voor de klant.

4

Een vertrouwde werkwijze voor nieuwsbrieven aan klanten.

$20 bij 500 contacten — gratis 250 Ideaal voor: Winkels met een klein campagneteam

Mailchimp helpt een winkel een vaste nieuwsbrief naar ingeschreven klanten te sturen. Zet order- en verzendberichten apart, zodat een promotionele uitschrijving geen servicebericht blokkeert.

Gebruik productblokken alleen wanneer de gekoppelde winkel ze juist vult; schrijf geen advies op basis van ontbrekende aankoopdata.

5

Berichten na bestelling ordenen rond de klantrelatie.

$15 bij 1.000 contacten — jaarlijkse betaling Ideaal voor: Groeiende winkels met meerdere klantmomenten

ActiveCampaign kan een klantreeks rond betaling, verzending en retour laten aansluiten op de status van de bestelling. Dat voorkomt dat een retourbericht vóór de bezorging verschijnt.

Een nieuwsbrief blijft gekoppeld aan toestemming; gebruik bestelgegevens alleen voor service of passende opvolging.

6

Omnichannel berichtstromen met gratis hulpmiddelen.

$7 per seat — gratis tools Ideaal voor: Webshops die e-mailautomatisering willen uitbreiden

HubSpot biedt e-mailautomatisering binnen een omnichannel marketingomgeving. De gratis hulpmiddelen geven een webshop ruimte om eenvoudig te beginnen.

Een Starter-seat is de betaalde instap wanneer je meer marketingautomatisering nodig hebt.

7

Toegankelijke nieuwsbrieven voor een groeiende klantenlijst.

$12 bij 500 abonnees — gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand Ideaal voor: Kleine webshops die toestemming netjes beheren

MailerLite past bij een winkel die met een beperkte lijst start en klanten op de hoogte houdt van seizoensaanbod. Bewaar de inschrijving en maak uitschrijven eenvoudig.

Orderbevestigingen en verzendupdates horen bij de bestelstroom; stuur ze vanuit een kanaal dat daarvoor is ingericht.

8

Technische winkels houden serviceberichten dicht bij hun code.

$99 bij 9.998 abonnees — gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen Ideaal voor: Webshops met een eigen ontwikkelteam

Loops past bij een ontwikkelteam dat orderbevestigingen en verzendupdates vanuit de eigen winkelcode wil laten vertrekken. De klant krijgt zo gegevens uit dezelfde bestelling te zien.

Een nieuwsbrief blijft een apart bericht met aantoonbare toestemming; controleer de limiet voordat een seizoensactie uitgaat.

9

Customer.io

customer.io →

Klantberichten op basis van gebeurtenissen in de winkel.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen — geen gratis plan Ideaal voor: Datateams die winkelgebeurtenissen beheren

Customer.io kan reageren op gebeurtenissen zoals betaling, verzending en retour wanneer je winkel die gebeurtenissen doorstuurt. Zo blijft het bericht bij de actuele bestelling.

De maandelijkse instapprijs past vooral bij winkels die meerdere klantmomenten willen uitwerken en geen gratis plan nodig hebben.

10

Een eenvoudige route van inschrijving naar vaste klantbrief.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks — gratis tot 10.000 Ideaal voor: Webshops die rond een merkverhaal verkopen

Kit ondersteunt een winkel die klanten via een merkverhaal naar een nieuwsbrief brengt. Vraag toestemming voordat je productnieuws of een seizoensactie verstuurt.

Gebruik voor order- en verzendupdates een transactioneel kanaal, zodat service-informatie niet afhangt van de nieuwsbriefinschrijving.

11

Vragen over bestelling en retour beantwoorden met context.

$39 per seat maandelijks — $29 jaarlijks; 14 dagen proef Ideaal voor: Webshops met veel klantvragen

Intercom is bruikbaar wanneer klanten via een gesprek vragen waar hun bestelling blijft of hoe een retour werkt. Koppel die antwoorden aan de juiste klantcontext.

Een promotionele nieuwsbrief vraagt afzonderlijke toestemming; laat servicevragen niet afhangen van marketinginschrijving.

12

Opvolging voor winkels die klantmomenten zorgvuldig timen.

$99 tot 2.000 abonnees — $79 jaarlijks Ideaal voor: Winkels die meerdere opvolgmomenten plannen

Encharge kan een reeks rond betaling, verzending en retour ordenen wanneer de juiste klantgebeurtenissen beschikbaar zijn. Plan elk bericht op basis van de bestelstatus.

Een seizoensactie hoort alleen bij klanten met geldige toestemming en een actuele interesse.

13

Berichten aan bekende klanten met een duidelijke bestelcontext.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: Webshops met veel geregistreerde gebruikers

Userlist past bij winkels die geregistreerde klanten over een bestelling, levering of retour willen informeren. Houd de status per gebruiker actueel voordat je een bericht verstuurt.

Gebruik een nieuwsbrief alleen voor ingeschreven klanten en laat een servicebericht buiten die marketinglijst vallen.

14

Een betaalbare basis voor winkelberichten en klantbrieven.

$9 bij 500 contacten — $7 jaarlijks; 30 dagen proef Ideaal voor: Prijsbewuste webshops met een kleine lijst

Moosend geeft een kleine webshop ruimte om een klantbrief en eenvoudige opvolging te plannen. Begin met heldere order- en verzendinformatie voordat je meer berichten toevoegt.

Gebruik productadvies of een verlaten winkelwagen alleen als je winkel de benodigde gegevens betrouwbaar doorgeeft.

Veelgestelde vragen van webshops

Welke berichten moet een webshop eerst instellen?

Begin met een orderbevestiging, een verzendupdate en duidelijke retourinformatie. Voeg daarna een nieuwsbrief toe voor klanten die daarvoor toestemming gaven.

Wanneer past een bericht over een verlaten winkelwagen?

Gebruik dit alleen als je gekozen tool een winkelwagen kan herkennen en de benodigde productgegevens ontvangt. Controleer ook of de klant toestemming gaf voor zo'n herinnering.

Hoe houd ik service en promotie gescheiden?

Behandel orderbevestigingen, verzendupdates en retourinformatie als service. Zet een nieuwsbrief of seizoensactie op een aparte lijst met toestemming en een zichtbare uitschrijfmogelijkheid.

Kan ik productadvies in elke nieuwsbrief zetten?

Nee. Doe dat alleen wanneer de tool en je winkel de aankoop- of kijkgegevens betrouwbaar beschikbaar maken. Zonder die gegevens blijft een algemene productbeschrijving veiliger.

Waar vergelijk ik de kosten van deze tools?

Kijk naar de contact- of profielgrens, het verzendvolume, de jaarlijkse betaling en de gratis laag of proefperiode. De tabel gebruikt per tool één concreet plan als vergelijkingspunt.