Leadopvolging voor SaaS

Tools voor leadopvolging bij SaaS

Een SaaS-team krijgt een aanmelding voor een gids of een demo-aanvraag. Met toestemming volgt het team op, legt het product in een paar stappen uit en stopt het zodra iemand reageert. Deze tools helpen dat proces uitvoerbaar te maken.

Vier uitgangspunten voor een SaaS-team

1. Begin bij het formulier

Leg vast of iemand een gids aanvraagt of een demo wil, zodat de eerste boodschap bij de aanleiding past.

2. Vraag toestemming

Gebruik alleen het adres en de voorkeur waarvoor de lead toestemming gaf.

3. Werk in een paar stappen

Geef uitleg, een praktisch voorbeeld en daarna een duidelijke uitnodiging om te antwoorden.

4. Spreek overdracht af

Draagt het team een lead aan sales over, dan bepaalt het team zelf wanneer dat gebeurt en wie reageert.

Zo gebruik je deze vergelijking

Kies eerst de herkomst van je leads: een download, een demoformulier of een gesprek dat iemand zelf start. Beschrijf daarna welke toestemming is gegeven en welke reactie het team verwacht.

Een goede opvolging behandelt één vraag per bericht. Het eerste bericht bevestigt de aanvraag, het volgende verduidelijkt een keuze en een later bericht nodigt uit tot een antwoord. Zodra de lead reageert, stopt de reeks en neemt een afgesproken teamlid het over.

Een overdracht aan sales is een werkafspraak van het SaaS-team. Leg de eigenaar, het moment en de gegevens die meegaan vast voordat je een reeks activeert.

De prijzen hieronder zijn maandbedragen of de vermelde jaarlijkse grondslag. De basis staat steeds bij het bedrag, zodat je een plan met jouw lijst kunt vergelijken.

Vergelijkingstabel voor leadopvolging

ToolPrijsGratis optieAutomatiseringSegmentenCRMAPI
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijks)—●●●●●●●●
HubSpot$7 per seatGratis tools●○○○
Encharge$99 tot 2.000 abonnees—●●●○○○
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielenGeen gratis plan●●●○○○
MailerLite$12 bij 500 abonnees250 abonnees / 2.500 e-mails per maand●○○○
Mailchimp$20 bij 500 contacten250 contacten●○○○
Brevo$9 voor 5.000 e-mails300 e-mails per dag●○○○
Klaviyo$20 bij 500 profielen250 profielen○○○○
Loops$99 bij 9.998 abonnees4.000 verzendingen per rollende 30 dagen○○○○
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proef●●●●○○
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksTot 10.000 abonnees○○○○
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks)14 dagen proef○○○○
Userlist$149 tot 10.000 gebruikers—○●●○○
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks)30 dagen proef○○○○

● = aanwezig, ●● = sterk, ●●● = marktleider in dit segment.

Veertien tools voor SaaS-leadopvolging

1

Opvolging rond een aanvraag met ruimte voor een afgesproken overdracht.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: SaaS-teams die contactsegmenten en overdracht samen plannen

ActiveCampaign kost $15 bij 1.000 contacten met jaarlijkse betaling; het Starter-plan heeft één gebruiker.

Het team kan een gidsaanvraag als startpunt nemen, contactsegmenten gebruiken en een route stoppen wanneer de lead antwoordt.

2

Een herkenbare plek voor een team dat aanvragen samen bespreekt.

$7 per seat — gratis tools Ideaal voor: SaaS-teams die per gebruiker willen betalen

HubSpot kost $7 per seat en biedt gratis tools.

Noteer de aanvraag, de geplande uitleg en de afgesproken eigenaar van een antwoord.

3

Opvolging die aansluit op gebeurtenissen in een SaaS-product.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: SaaS-teams die productgebeurtenissen aan toestemming koppelen

Encharge kost $99 tot 2.000 abonnees, of $79 bij jaarlijkse betaling.

Een productgebeurtenis kan helpen bepalen welke uitleg volgt; bij een antwoord beëindigt het team de opvolging.

4

Customer.io

customer.io →

Gebeurtenissen uit je SaaS-product als context voor een antwoord.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen — geen gratis plan Ideaal voor: Technische teams met een duidelijke gebeurtenis voor elk bericht

Customer.io kost $100 maandelijks bij 5.000 profielen en heeft geen gratis plan.

Gebruik een gebeurtenis na een demo-aanvraag om de volgende uitleg te kiezen en sluit de route bij een antwoord.

5

Een eenvoudige start voor een klein SaaS-team met gidsaanvragen.

$12 bij 500 abonnees — gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand Ideaal voor: Teams die met een kleine toestemmingslijst beginnen

MailerLite kost $12 bij 500 abonnees; gratis zijn 250 abonnees en 2.500 e-mails per maand.

Bevestig de aanvraag, geef in enkele berichten uitleg en wacht daarna op een reactie.

6

Bekende verzending voor een afgebakende lijst met SaaS-leads.

$20 bij 500 contacten — gratis 250 Ideaal voor: Teams met maximaal 500 betaalde contacten

Mailchimp kost $20 bij 500 contacten en heeft een gratis optie voor 250 contacten.

Bevestig de download, geef één volgende stap en laat het team zelf beslissen wanneer een gesprek nodig is.

7

Verzendvolume dat past bij een team met wisselende aanvragen.

$9 voor 5.000 e-mails — gratis 300 per dag Ideaal voor: Teams die op verzonden berichten begroten

Brevo kost $9 voor 5.000 e-mails; gratis kun je 300 e-mails per dag verzenden.

Plan de uitleg rond de toestemming van de lead en laat een antwoord de geplande berichten beëindigen.

8

Een betaalde instap voor een kleine lijst met productgerichte SaaS-leads.

$20 bij 500 profielen — gratis 250 profielen Ideaal voor: Teams met hooguit 500 actieve profielen

Klaviyo kost $20 bij 500 profielen en heeft een gratis optie voor 250 profielen.

Beschrijf in elk bericht één productkeuze en nodig de lead uit om te antwoorden wanneer hulp gewenst is.

9

Een sobere keuze voor technische teams die hun verzendlimiet kennen.

$99 bij 9.998 abonnees — gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen Ideaal voor: Teams die een beperkte reeks zelf beheren

Loops kost $99 bij 9.998 abonnees; gratis zijn 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen.

Houd de reeks bij een gidsaanvraag klein en laat een teamlid de draad oppakken zodra de lead reageert.

10

Dynamische contactgroepen voor opvolging met een duidelijke reden.

$39 tot 2.500 contacten — 14 dagen proef Ideaal voor: Teams die contactgroepen per aanvraag bijhouden

Drip kost $39 tot 2.500 contacten en biedt een proef van 14 dagen.

Met dynamische segmenten kan het team gidsaanvragers en demo-aanvragers apart houden voordat iemand reageert.

11

Een rustige route voor SaaS-teams die uitleg rond hun expertise delen.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks — gratis tot 10.000 Ideaal voor: Teams die met inhoudelijke uitleg vertrouwen opbouwen

Kit kost $33 bij 1.000 abonnees met jaarlijkse betaling en is gratis tot 10.000 abonnees.

Begin met de toestemming voor de gids, geef een volgende uitleg en nodig daarna uit tot een antwoord.

12

Een plek waar een antwoord van een lead snel bij het team komt.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks) — 14 dagen proef Ideaal voor: Teams die gesprekken naast hun berichten willen volgen

Intercom kost $39 per seat maandelijks of $29 bij jaarlijkse betaling; de proef duurt 14 dagen.

Laat een demo-aanvraag eindigen in een gesprek dat een aangewezen teamlid overneemt.

13

Contactsegmenten voor teams die elke SaaS-aanvraag bewust toewijzen.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: B2B SaaS-teams met maximaal 10.000 gebruikers

Userlist kost $149 tot 10.000 gebruikers.

Segmenten voor gebruikers en bedrijven helpen het team de juiste uitleg bij de juiste aanvraag te houden en een antwoord over te dragen.

14

Een betaalbare instap voor een team dat de reeks zelf schrijft.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks) — 30 dagen proef Ideaal voor: Teams die de kosten per kleine lijst willen begrenzen

Moosend kost $9 bij 500 contacten, of $7 bij jaarlijkse betaling, met 30 dagen proef.

Schrijf drie korte stappen rond de aanvraag en sluit de opvolging zodra de lead antwoordt.

Veelgestelde vragen

Wanneer begint de opvolging?

Begin nadat iemand een gids heeft aangevraagd of een demoformulier heeft verstuurd en toestemming voor deze berichten heeft gegeven.

Hoeveel stappen zijn zinvol?

Kies een paar stappen die elk één vraag beantwoorden. Stop wanneer de lead antwoordt of wanneer de afgesproken periode voorbij is.

Wanneer neemt sales over?

Het SaaS-team bepaalt een eigen overdrachtsmoment, benoemt de eigenaar en deelt alleen de gegevens die voor het gesprek nodig zijn.

Wat meet je?

Controleer of de lead de uitleg ontvangt, antwoordt of een afgesproken gesprek aanvraagt. Gebruik die reacties om de volgende stap te verbeteren.

Kies een werkbare route

Een team heeft geen lange reeks nodig om een lead serieus te helpen. Koppel de eerste boodschap aan de aanvraag, leg het product in een paar concrete stappen uit en bied ruimte voor vragen.

ActiveCampaign, Drip, Encharge, Customer.io en Userlist bieden ieder een andere manier om contactgroepen of gebeurtenissen in het teamproces te plaatsen. De overige opties kunnen passen wanneer de lijst of het verzendbudget klein blijft.

Maak vóór de start afspraken over toestemming, eigenaar en stopmoment. Dan weet de lead wie reageert en weet het team wanneer de opvolging klaar is.