Gids voor advocatenkantoren

E-mail voor advocatenkantoren

Een kantoor gebruikt e-mail voor een eerste gesprek, een afspraakherinnering, algemene juridische kennis en uitnodigingen voor een seminar. Deze gids helpt je die momenten ordelijk in te richten, met aandacht voor toestemming en een duidelijke verwijzing naar het cliëntportaal of een beveiligd kanaal.

Vier momenten met een eigen bericht

Intake en bevestiging

Bevestig de ontvangst van een verzoek voor een eerste gesprek met datum, tijd en een bereikbaar contactpunt. Zet geen dossierinhoud of gevoelige stukken in deze marketingmail.

Herinnering aan de afspraak

Stuur een korte herinnering met de afgesproken tijd en de manier waarop de cliënt contact opneemt bij een wijziging.

Algemene juridische informatie

Verstuur een nieuwsbrief of kennisupdate alleen na toestemming. Maak duidelijk dat de tekst algemene informatie bevat en geen advies is.

Seminar en afmelden

Nodig belangstellenden uit voor een seminar of webinar als zij daarvoor kozen. Geef een zichtbare afmeldlink en verwerk het verzoek direct.

Houd de inhoud passend bij het moment

Een ontvangstbevestiging geeft rust na een eerste contact. Noem de volgende stap, de geplande tijd en een algemeen antwoordadres. Voor dossierinhoud en gevoelige stukken verwijs je naar het cliëntportaal of een beveiligd kanaal van het kantoor.

Een afspraakherinnering hoeft alleen praktische gegevens te bevatten. Vermeld wat de cliënt moet doen bij verhindering en laat een afmelding voor vrijwillige berichten losstaan van de afspraak zelf.

Een juridische nieuwsbrief deelt algemene informatie over een onderwerp of een publicatie van het kantoor. Stuur zo’n bericht alleen aan mensen die toestemming gaven en schrijf erbij dat de tekst geen persoonlijk advies vervangt.

Een seminar- of webinaruitnodiging benoemt onderwerp, datum en inschrijving. Vermijd details over individuele zaken en voeg geen bedragen toe aan declaratie-informatie die je niet hebt gecontroleerd. Een zakelijke mededeling over een factuur kan verwijzen naar het bestaande contactpunt.

Gebruik een korte onderwerpregel en een herkenbare afzender. Zet de afmeldlink onderaan ieder vrijwillig bericht. Beperk de gegevens in de mail tot wat voor het aangekondigde doel nodig is.

Prijzen per tool

ToolPrijs en basisGratis optie
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)—
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)gratis 300 per dag
HubSpot$7 per seat (gratis tools)gratis tools
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)gratis 250 profielen
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)14 dagen proef
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)geen gratis plan
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)gratis tot 10.000
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)30 dagen proef
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)14 dagen proef
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees—
Mailchimp$20 bij 500 contacten (gratis 250)gratis 250
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen

Tools voor juridische e-mail

1

Een vaste route voor intake en opvolging.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Kantoren met een korte reeks na een eerste contact

ActiveCampaign biedt e-mailmarketing en marketingautomatisering in Starter (5 acties per automatisering).

Bevestig een aanvraag voor een eerste gesprek, stuur een herinnering en sluit de reeks na de afspraak.

2

Een rustige nieuwsbrief voor algemene kennis.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Kantoren die kennisupdates met toestemming versturen

MailerLite biedt e-mailautomatisering, landingspagina’s en websites, formulieren en A/B-tests.

Laat een inschrijver kiezen voor algemene informatie en vermeld dat de inhoud geen advies voor een individuele zaak is.

3

Een scheiding tussen service en vrijwillig nieuws.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: Teams met bevestigingen naast een juridische nieuwsbrief

Brevo biedt marketingautomatisering, transactionele e-mail en A/B-tests.

Stuur een afspraakherinnering als servicebericht en vraag afzonderlijk toestemming voor een uitnodiging voor een seminar.

4

E-mailautomatisering voor een korte intake-opvolging.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Kantoren die een korte geautomatiseerde e-mailreeks rond een eerste gesprek willen inrichten

In Starter kun je e-mailautomatisering met maximaal 10 geautomatiseerde acties instellen.

Gebruik een actie voor de ontvangstbevestiging en een volgende actie voor de afspraakherinnering.

5

Voorkeuren voor e-mail en mobiele berichten.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Organisaties met meerdere vrijwillige berichtkeuzes

Klaviyo biedt profielen, e-mail en mobiele berichten.

Laat een contact apart kiezen voor een kennisupdate of een seminaruitnodiging en verwerk afmelden per gekozen soort.

6

Verschillende routes voor verschillende intakevragen.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Kantoren met meerdere praktijkgroepen

Drip biedt dynamische segmenten, onsite campagnes en workflows.

Gebruik een route voor een algemene vraag en een andere voor een bevestigde afspraak, met telkens één volgende stap.

7

Customer.io

customer.io →

Een visuele volgorde rond een contactmoment.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Teams die gebeurtenissen uit een intakeformulier volgen

Customer.io biedt een visuele workflowbouwer.

Laat een ingevuld formulier een bevestiging starten en stop de opvolging zodra het gesprek is ingepland.

8

Formulieren voor vrijwillige kennisdeling.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Juristen die algemene uitleg per e-mail publiceren

Kit biedt landingspagina’s en formulieren, tagging en segmentatie, sequenties vanaf Creator.

Vraag toestemming voor een juridische kennisupdate en zet erbij dat de tekst algemene informatie bevat.

9

Een eenvoudig ritme voor kantoornieuws.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Kleine kantoren met een vaste verzendkalender

Plan een periodieke update over een seminar met onderwerp, datum en inschrijflink.

Zet een zichtbare afmeldmogelijkheid in elk vrijwillig bericht aan cliënten en verwijzers.

10

Een gesprek wanneer een cliënt een vraag stelt.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Kantoren die vragen per medewerker beantwoorden

Intercom biedt gesprekken en klantenservice per seat.

Verwijs voor dossierinhoud naar het cliëntportaal of een beveiligd kanaal en houd de marketingmail algemeen.

11

Een bericht na een afgesproken gebeurtenis.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Teams die bevestigingen aan een formulier koppelen

Encharge biedt berichten op basis van gebeurtenissen.

Laat de gebeurtenis van een geboekte intake een korte bevestiging sturen met datum, tijd en contactpunt.

12

Een heldere lijst voor kennis en uitnodigingen.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Kantoren die doelgroepen per toestemming ordenen

Mailchimp biedt doelgroepsegmentatie, marketingautomatisering en A/B-tests.

Scheid cliënten, verwijzers en seminarinschrijvers alleen op basis van hun eigen toestemming en voeg een afmeldlink toe.

13

Transactionele verzending na een intakeactie.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Kantoren die noodzakelijke bevestigingen vanuit een formulier sturen

Loops biedt transactionele verzending.

Bevestig de ontvangst van een aanvraag zonder dossierinhoud en verwijs voor stukken naar het beveiligde kanaal van het kantoor.

Veelgestelde vragen

Wat zet ik in een bevestiging van een eerste gesprek?

Noem de ontvangst, datum, tijd en een contactpunt. Bewaar dossierinhoud en gevoelige stukken voor het cliëntportaal of een beveiligd kanaal.

Hoe gebruik ik een juridische nieuwsbrief?

Vraag vooraf toestemming, deel algemene informatie en vermeld dat de tekst geen advies voor een individuele zaak is. Geef altijd een afmeldlink.

Mag een uitnodiging voor een webinar naar iedereen?

Stuur de uitnodiging aan mensen die daarvoor toestemming gaven of zich voor het onderwerp inschreven. Houd de uitnodiging informatief en vermeld de afmelding.

Waar verwijs ik voor gevoelige documenten?

Gebruik het cliëntportaal of een beveiligd kanaal dat het kantoor daarvoor aanwijst. Zet geen gevoelige stukken in een marketingmail.

Een werkbare verzendroute

Noteer eerst welk contactmoment je ondersteunt: intake, herinnering, kennisupdate of seminar. Schrijf daarna één bericht met een herkenbare afzender, een volgende stap en een algemeen antwoordadres.

Leg toestemming vast voor nieuws en uitnodigingen. Houd de vrijwillige lijst gescheiden van noodzakelijke bevestigingen en laat een afmelding de juiste berichten stoppen.

Controleer voor verzending de datum, tijd, inschrijflink en verwijzing naar het cliëntportaal. Laat declaratie-informatie zakelijk en feitelijk zonder bedragen te verzinnen.

+