Gids voor mobiele apps

E-mailtools voor mobiele apps

Een app-team heeft e-mail nodig voor accountbevestiging en wachtwoordherstel, voor gebruikers die na installatie niet terugkomen en voor duidelijke release-notes. Deze vergelijking helpt je e-mail naast pushberichten te plannen, zonder dubbele meldingen.

Bijgewerkt: januari

Vier keuzes voor app-teams

1

Intercom — meldingen rond elke app-sessie

Plan e-mail na installatie, toon de volgende stap in de app en reserveer pushberichten voor urgente acties.

2

Customer.io — gebeurtenissen uit je app als startpunt

Koppel bevestiging, terugkeerherinnering of release-note aan een gebeurtenis die je app doorgeeft.

3

ActiveCampaign — een vaste reeks voor nieuwe gebruikers

Zet accountpost, uitleg na installatie en toestemming voor marketing in een overzichtelijke reeks.

4

Brevo — e-mail naast andere kanalen

Gebruik e-mail voor uitleg en pushberichten voor korte herinneringen, met één planning voor beide.

Waar let je op bij een app?

Begin met berichten die toegang mogelijk maken: accountbevestiging, wachtwoordherstel en een melding bij een nieuw apparaat. Deze post hoort bij de handeling en vraagt betrouwbare verzending.

Daarna volgt onboarding voor iemand die installeerde maar niet terugkwam. Een korte e-mail kan de volgende stap verduidelijken; stuur geen pushbericht op hetzelfde moment over hetzelfde onderwerp.

Plan release-notes als een apart ritme. Noem wat in een nieuwe app-versie verandert, geef een link naar de juiste winkel en laat de gebruiker kiezen hoe vaak zulke berichten verschijnen.

Marketing vraagt duidelijke toestemming en een zichtbare afmeldmogelijkheid. Bewaar die keuze bij het profiel, zodat afmelding voor marketing noodzakelijke accountpost niet blokkeert.

Vergelijkingstabel voor mobiele apps

ToolVanafprijsGratis tierAPIPushEventsOnboarding
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling)14 dagen●●●●●●●●●●
MailerLite$12 bij 500 abonneesgratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand●●○●●●
Mailchimp$20 bij 500 contactengratis 250●●●●●●●●●
Brevo$9 voor 5.000 e-mailsgratis 300/dag●●●●●●●●●●
HubSpot$7 per seatgratis tools●●●●●●●●●●●
Klaviyo$20 bij 500 profielengratis 250 profielen●●●●●●●●●●●●
Loops$99 bij 9.998 abonneesgratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen●●●○●●●●●
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proef●●●●●●●●●
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielengeen gratis plan●●●●●●●●●●●●
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksgratis tot 10.000●●○●●●
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks)14 dagen proef●●●●●●●●●●●●
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees—●●●●●●●●●●●
Userlist$149 tot 10.000 gebruikers—●●●●●●●●●●●
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks)30 dagen proef●●○●●●

● = aanwezig, ●● = sterk, ●●● = marktleider in dit segment. Push toont ondersteuning naast e-mail.

De 14 e-mailtools voor mobiele apps

1

Een vaste gebruikersreeks voor app-teams die accountpost en marketing samen plannen.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling) Ideaal voor: Teams die accountbevestiging en toestemming voor marketing in één planning zetten

ActiveCampaign past bij een team dat na registratie accountbevestiging, uitleg en een terugkeermoment wil plannen; $15 bij 1.000 contacten met jaarlijkse betaling.

Gebruik een aparte stap voor marketingtoestemming en laat afmelden de promotionele reeks stoppen.

2

Eenvoudige e-mail voor een app die gebruikers rustig terugbrengt.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Kleine app-teams met onboarding en periodieke release-notes

MailerLite geeft ruimte voor een welkomstmail na installatie en algemene e-mailautomatisering; $12 bij 500 abonnees, met gratis 250 abonnees en 2.500 e-mails per maand.

Houd release-notes los van marketing, zodat afmelding informatie over een nieuwe app-versie niet wegneemt.

3

Herkenbare e-mail voor app-teams die berichtmomenten overzichtelijk houden.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Teams die accountpost en app-nieuws in lijsten verdelen

Mailchimp kan accountbevestiging en wachtwoordherstel naast een reeks voor nieuwe gebruikers plaatsen; $20 bij 500 contacten, met gratis 250.

Gebruik een eigen bericht voor release-notes en zet onder marketingmails een directe afmelding.

4

E-mail naast pushberichten voor apps met verschillende contactmomenten.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300/dag) Ideaal voor: App-teams die e-mail en pushberichten afstemmen

Brevo is bruikbaar wanneer een team lange uitleg per e-mail en een korte herinnering als pushbericht wil sturen; $9 voor 5.000 e-mails, met gratis 300 per dag.

Leg vast welk kanaal een gebruiker al zag, zodat dezelfde release-note niet tweemaal verschijnt.

5

E-mailautomatisering voor app-teams met gratis hulpmiddelen.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: App-teams die e-mailautomatisering per seat willen gebruiken

HubSpot biedt e-mailautomatisering, gratis tools en een Starter-plan per seat; $7 per seat met gratis tools.

Bewaar marketingtoestemming apart en bied in iedere promotionele e-mail een afmelding aan.

6

Profielgerichte e-mail voor apps met duidelijke gebruiksmomenten.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: App-teams die profielgerichte e-mail naast mobiele berichten zetten

Klaviyo biedt profielgerichte e-mail met sms- en mobiele berichten als aanvullende kanaalopties; $20 bij 500 profielen, met gratis 250 profielen en 500 e-mails per maand.

Laat release-notes naar gebruikers met de relevante versie gaan en houd marketingtoestemming zichtbaar.

7

Codegerichte e-mail voor de noodzakelijke berichten van een app.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Technische teams die bevestiging en herstel vanuit code verzenden

Loops sluit aan bij een team dat accountbevestiging en wachtwoordherstel vanuit de app-code verstuurt; $99 bij 9.998 abonnees, met gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen.

Houd release-notes en marketingkeuzes gescheiden van noodzakelijke accountpost.

8

Reeksen rond gebruik en abonnementen voor een app met betalende gebruikers.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Apps die na installatie uitleg en abonnementsinformatie combineren

Drip past bij een app die na installatie uitleg en later informatie over een abonnement wil sturen; $39 tot 2.500 contacten met 14 dagen proef.

Plan herstel als directe reactie op de aanvraag en geef marketing een eigen afmelding.

9

Customer.io

customer.io →

Gebeurtenisgestuurde e-mail voor teams die app-gebruik volgen.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Technische teams die e-mail, pushberichten en in-app berichten afstemmen

Customer.io kan starten wanneer een gebruiker na installatie niet terugkomt; $100 maandelijks bij 5.000 profielen en geen gratis plan.

Gebruik e-mail voor context, pushberichten voor een korte herinnering en in-app berichten bij terugkeer.

10

Nieuwsbrief en app-nieuws voor makers die hun eigen ritme bepalen.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: App-makers die release-notes en marketing rustig opbouwen

Kit past bij een maker die release-notes met een vaste cadans naar ingeschreven gebruikers stuurt; $33 bij 1.000 abonnees jaarlijks, gratis tot 10.000.

Laat accountbevestiging en wachtwoordherstel buiten de marketinglijst lopen en maak afmelden eenvoudig.

11

In-app uitleg en e-mail voor teams die gebruikers begeleiden.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: App-teams die onboarding, pushberichten en e-mail combineren

Intercom geeft ruimte om onboarding in de app te tonen en daarna met e-mail verder te gaan; $39 per seat maandelijks, $29 jaarlijks en 14 dagen proef.

Reserveer pushberichten voor een korte actie, zodat een uitgebreide release-note niet dubbel binnenkomt.

12

Gedragsgerichte e-mail voor app-teams met terugkeermomenten.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Teams die een reeks na installatie en een release-note plannen

Encharge past bij een app die iemand na installatie naar een tweede sessie wil brengen; $99 of $79 jaarlijks tot 2.000 abonnees.

Maak marketing optioneel en laat afmelden alleen de promotionele reeks uitschakelen.

13

Gebruikerspost voor apps waar teams per account communiceren.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: B2B-apps die berichten per gebruiker sturen

Userlist past bij een B2B-app die een accountbeheerder over een nieuwe versie informeert; $149 tot 10.000 gebruikers.

Bewaar toestemming voor marketing per gebruiker, naast noodzakelijke berichten voor toegang en herstel.

14

Pro-e-mail voor app-teams met een overzichtelijke berichtenreeks.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Teams die basispost, onboarding en afmelding scheiden

Moosend biedt het Pro-plan bij 500 contacten met onbeperkte e-mails en 30 dagen proef; $9 bij 500 contacten, $7 jaarlijks.

Zet release-notes apart van marketing en toon in marketingmails een duidelijke afmelding.

Veelgestelde vragen over e-mail voor mobiele apps

Welke berichten zijn noodzakelijk?

Accountbevestiging en wachtwoordherstel volgen een handeling die toegang mogelijk maakt. Houd deze post los van marketing.

Hoe voorkom ik dubbele meldingen?

Kies per onderwerp één hoofdkanaal: e-mail voor uitleg, pushberichten voor een korte herinnering en in-app berichten bij terugkeer.

Wat stuur ik na installatie?

Bevestig eerst het account, leg één volgende stap uit en stuur later een terugkeerbericht als er geen nieuwe sessie is.

Hoe behandel ik release-notes?

Koppel de uitleg aan de app-versie, vermeld waar de update staat en laat de gebruiker het ritme kiezen.

Wat hoort bij marketingtoestemming?

Vraag toestemming vóór promotionele post, bewaar de keuze en voeg een directe afmelding toe.

Kan iemand alleen voor marketing afmelden?

Ja. Stop promotionele berichten, maar blijf noodzakelijke accountbevestiging en wachtwoordherstel sturen.

Kies een ritme dat bij je app past

Begin bij accountbevestiging en wachtwoordherstel; die berichten moeten herkenbaar en betrouwbaar aankomen.

Kies daarna hoe je gebruikers na installatie terugbrengt. E-mail met context, pushberichten met een korte herinnering en in-app berichten bij terugkeer hebben elk een eigen moment.

Plan release-notes per app-versie en vraag voor marketing afzonderlijke toestemming. Een duidelijke afmelding houdt accountcommunicatie bruikbaar.

Bekijk de tabel, noteer de prijs bij je omvang en maak een kleine reeks voor je volgende app-versie.