SaaS-onboarding

E-mail voor de eerste stap in je SaaS-dienst

Een welkomstmail na een nieuwe aanmelding is een dienstbericht: bevestig de start, wijs de eerste stap naar een resultaat aan en maak hulp vindbaar. Deze vergelijking helpt je een korte reeks voor enkele dagen te kiezen.

Vier afspraken voor een nieuwe gebruiker

1. Begin met een dienstbericht

Verstuur direct na de aanmelding wat iemand nu kan doen en waar het account klaar voor is.

2. Kies één eerste resultaat

Maak de eerste taak klein genoeg om in één sessie uit te voeren.

3. Werk enkele dagen

Geef per bericht één stukje uitleg, bied hulp aan en houd de reeks kort.

4. Houd toestemming apart

Een dienstbericht hoort bij de accountactie; toestemming voor promotionele berichten leg je afzonderlijk vast.

Zo lees je de vergelijking

Noteer eerst de handeling die voor jouw dienst telt: een werkruimte maken, een bestand importeren of een eerste uitnodiging versturen.

Gebruik daarna een bericht direct na registratie en één of twee vervolgmomenten in de volgende dagen. Elk bericht mag een volgende stap voorstellen, een voorbeeld geven of een antwoord uitnodigen.

Stop zodra de gebruiker die stap heeft gedaan wanneer de gekozen tool dat kan. Als automatische stop niet beschikbaar is, laat een medewerker de reeks bewaken en bied je een duidelijk contactpunt aan.

De bedragen hieronder zijn Amerikaanse dollarprijzen met hun grondslag. Dezelfde grondslag staat bij elke kaart, zodat lijstlimiet, seat of verzendvolume niet door elkaar raken.

Prijzen en startmogelijkheden

ToolPrijsPrijsgrondslag
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)Zie kaart voor de passende eerste stap.
HubSpot$7 per seat (gratis tools)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonneesZie kaart voor de passende eerste stap.
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)Zie kaart voor de passende eerste stap.
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Mailchimp$20 bij 500 contacten (gratis 250)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)Zie kaart voor de passende eerste stap.
Userlist$149 tot 10.000 gebruikersZie kaart voor de passende eerste stap.
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)Zie kaart voor de passende eerste stap.

Elke prijs houdt de vermelde lijst-, seat- of verzendgrondslag aan.

Tools voor SaaS-onboarding per e-mail

1

Vertakkingen voor een eerste SaaS-stap.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Teams die een aanmelding aan een concrete taak koppelen

Starter bevat beperkte segmentatie en vijf acties per automatisering; wijs daarom één eerste taak aan.

Segmentatie en automatisering kunnen een bericht aanpassen wanneer iemand die taak afrondt.

2

Een eenvoudige start met gratis hulpmiddelen.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Teams die een kleine gebruikersgroep zelf begeleiden

De gratis hulpmiddelen geven ruimte om een dienstbericht en een handmatige hulproute klaar te zetten.

Schrijf per bericht welke stap de gebruiker uitvoert en waar die om hulp kan vragen.

3

Gebeurtenissen verbinden aan uitleg voor nieuwe gebruikers.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Productteams die gebeurtenissen uit hun dienst doorgeven

Het plan voor 2.000 abonnees geeft een vaste grens voor de eerste onboardingreeks.

Een gebeurtenis zoals het aanmaken van een project kan de volgende uitleg starten.

4

Customer.io

customer.io →

Berichten op basis van handelingen in de dienst.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Technische teams met een eigen gebeurtenisnaamgeving

Customer.io verwerkt gebeurtenissen zoals registratie en eerste project voor gerichte berichten.

Leg per gebeurtenis vast welke hulptekst hoort bij de volgende stap van de gebruiker.

5

Een kalme reeks voor een kleine gebruikersgroep.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Teams die met weinig adressen beginnen

De gratis optie omvat 250 abonnees en 2.500 e-mails per maand.

Gebruik één bericht om de eerste taak uit te leggen en bied daarna een antwoordmogelijkheid aan.

6

Duidelijke dienstberichten voor een afgebakende lijst.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Teams die een kleine instroom handmatig volgen

Mailchimp kost $20 bij 500 contacten en heeft een gratis optie voor 250 contacten.

Bevestig de aanmelding, wijs één eerste handeling aan en verwijs naar hulp wanneer die stap vastloopt.

7

Verzendruimte voor korte reeksen na registratie.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: SaaS-teams met een wisselend aantal nieuwe accounts

Brevo kost $9 voor 5.000 e-mails; gratis zijn 300 e-mails per dag beschikbaar.

Zet het dienstbericht direct klaar en laat een gebruiker antwoorden wanneer uitleg nodig is.

8

Een kleine profielbasis voor productuitleg.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Teams die de profielgrens nauw volgen

Klaviyo kost $20 bij 500 profielen en heeft een gratis optie voor 250 profielen.

Houd elk bericht bij één producthandeling en vermeld hoe de gebruiker hulp krijgt.

9

Transactionele berichten voor een technische dienst.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Teams die berichten uit hun eigen dienst verzenden

Loops kost $99 bij 9.998 abonnees; gratis zijn 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen.

Stuur het dienstbericht direct na registratie.

10

Dynamische groepen voor verschillende starttaken.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Teams die proefgebruikers per taak indelen

Drip kost $39 tot 2.500 contacten en biedt een proef van 14 dagen.

Dynamische segmenten kunnen gebruikers met een onafgemaakte eerste taak apart houden.

11

Een korte uitleg voor teams met eigen kennis.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Teams die productkennis in heldere stappen delen

Kit kost $33 bij 1.000 abonnees met jaarlijkse betaling en is gratis tot 10.000 abonnees.

Visual Automations op Creator kunnen de uitleg na een aanmelding in een paar berichten ordenen.

12

Hulp en productuitleg op dezelfde plek.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Teams die vragen tijdens de eerste stap opvangen

Intercom kost $39 per seat maandelijks of $29 bij jaarlijkse betaling; de proef duurt 14 dagen.

Laat een gebruiker vanuit het dienstbericht een gesprek openen wanneer de eerste stap niet lukt.

13

Segmenten voor accounts met verschillende rollen.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: B2B SaaS-teams met meerdere gebruikers per account

Userlist kost $149 tot 10.000 gebruikers en werkt met segmenten voor gebruikers en bedrijven.

Geef beheerders en gewone gebruikers ieder de uitleg die bij hun eerste taak hoort.

14

Een betaalbare reeks voor een klein productteam.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Teams die eerst een compacte reeks willen uitproberen

Moosend kost $9 bij 500 contacten, of $7 bij jaarlijkse betaling, met 30 dagen proef.

Schrijf drie korte berichten: bevestig de start, leg de eerste taak uit en bied daarna hulp aan.

Veelgestelde vragen

Wanneer gaat de eerste mail uit? Verstuur het dienstbericht meteen na een geldige aanmelding, met de eerste taak als enige hoofdactie.

Hoe lang duurt de reeks? Plan een paar berichten over enkele dagen en laat ruimte om de taak uit te voeren.

Wanneer stop je? Stop na het eerste resultaat als de tool een gebeurtenis of segment als uitgang kan gebruiken; anders controleert een teamlid de status.

Mag je marketing meesturen? Houd promotionele toestemming los van de noodzakelijke uitleg bij de accountstart.

Een rustige start voor elke account

Schrijf eerst het dienstbericht dat uitlegt waarom de gebruiker deze mail ontvangt en welke handeling nu resultaat oplevert.

Voeg daarna korte hulp toe voor een veelvoorkomende blokkade en een manier om een vraag te stellen. Zo blijft de gebruiker eigenaar van de eerste stap.

Controleer ten slotte de stopvoorwaarde, de aparte marketingtoestemming en de prijsgrondslag van het gekozen plan voordat je de reeks vrijgeeft.