Gids voor online cursusmakers

E-mail voor online cursusmakers

Een cursusmail kan iemand op de wachtlijst houden, toegang tot het platform uitleggen of een volgende module onder de aandacht brengen. Maak per bericht duidelijk of het om service of nieuwsbriefinhoud gaat, vraag vooraf toestemming voor promotionele mail en laat afmelden eenvoudig blijven.

Mails die bij een cursus passen

Wachtlijst en lancering

Vertel wanneer inschrijving opent en wat de cursus behandelt. Een lanceringsmail blijft feitelijk: gebruik geen schaarste of deadline die niet bestaat.

Welkom na aankoop

Bevestig de aankoop en leg uit waar de inloggegevens en lessen op het platform staan. Zet voorwaarden voor terugbetaling op de plek waar je ze zelf beheert.

Module en voortgang

Herinner aan een volgende module en geef een concrete leertip. Beschrijf geen gegarandeerd resultaat en laat de cursist het eigen tempo bepalen.

Afronding en nieuwsbrief

Stuur een certificaat- of afrondingsbericht na de bevestiging op het platform. Een nieuwsbrief gaat alleen naar mensen die daarvoor toestemming gaven en bevat een afmeldlink.

Maak de route begrijpelijk

Beschrijf op de wachtlijst wat iemand ontvangt en wanneer een volgende mail kan komen. Vraag toestemming voor nieuwsbriefinhoud apart van de praktische bevestiging van een formulier. Zo weet een inschrijver welke relatie bij elk bericht hoort.

De mail na aankoop hoeft geen les te geven. Noem de cursusnaam, bevestig de betaling en verwijs naar het platform voor inloggegevens en toegang. Als er een vraag over toegang ontstaat, geef een antwoordadres of route naar ondersteuning.

Gebruik voor moduleherinneringen de datum en naam van de les zoals die op het platform staan. Een korte tip helpt bij het plannen; een belofte over cijfers, inkomen of afronding hoort niet in de mail.

Een certificaat- of afrondingsbericht volgt pas nadat het platform de afronding heeft bevestigd. Verwijs bij terugbetaling alleen naar de eigen voorwaarden, zodat de mail niet zelf een nieuwe uitleg of afwijking introduceert.

Leg voor de nieuwsbrief uit welke onderwerpen iemand krijgt en hoe afmelden werkt. Verwerk een afmelding snel en stuur daarna geen nieuwsbrief meer naar dat adres. Service rond een bestaande aankoop volgt alleen de regels die daarvoor gelden.

Controleer voor verzending de link naar het platform, de afzender en de toestemming. Houd een wachtlijst, cursusaankoop en nieuwsbriefkeuze als afzonderlijke gegevens bij wanneer iemand verschillende voorkeuren kan hebben.

Prijzen per tool

ToolPrijs en basisGratis optie
Mailchimp$20 bij 500 contacten (gratis 250)gratis 250
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)—
HubSpot$7 per seat (gratis tools)gratis tools
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)gratis 250 profielen
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)gratis 300 per dag
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)14 dagen proef
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)geen gratis plan
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)gratis tot 10.000
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)30 dagen proef
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)14 dagen proef
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees—

Tools voor cursusmails

1

Een herkenbare reeks houdt inschrijvers bij de start betrokken.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Cursusmakers die doelgroepen per aanbod ordenen

Mailchimp biedt doelgroepsegmentatie, marketingautomatisering, A/B-tests.

Gebruik een aparte toestemming voor een nieuwsbrief en stuur een lanceringsmail naar de groep die cursusnieuws koos.

2

Een cursuspagina en de eerste mail kunnen in hetzelfde werkproces ontstaan.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Cursusmakers die inschrijving en verkoop zelf inrichten

MailerLite biedt e-mailautomatisering, landingspagina's en websites, formulieren, digitale producten, A/B-tests.

Zet iemand na een inschrijving op de wachtlijst en stuur later de openingsmail zonder een nepdeadline te gebruiken.

3

Een vaste welkomstreeks maakt de eerste cursusdag overzichtelijk.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Cursusmakers met meerdere stappen na aankoop

ActiveCampaign biedt e-mailmarketing en marketingautomatisering in Starter (5 acties per automatisering).

Stuur na aankoop een korte uitleg waar de inloggegevens op het platform staan en plan daarna een herinnering voor de eerste module.

4

Een klein cursusteam kan aankopen met een korte opvolging verbinden.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Teams die serviceberichten en cursusnieuws samen beheren

HubSpot biedt e-mailautomatisering in Starter met maximaal 10 geautomatiseerde acties, gratis tools.

Verzend een bevestiging met de volgende stap op het platform en houd nieuwsbrief-toestemming los van praktische aankoopinformatie.

5

Profielkeuzes geven cursisten ruimte om alleen passende updates te ontvangen.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Cursusmakers met meerdere leerproducten

Klaviyo biedt profielen, e-mail en mobiele berichten.

Laat iemand kiezen voor moduleherinneringen of algemeen cursusnieuws en respecteer die keuze bij iedere verzending.

6

Een directe bevestiging past bij een aankoop die net is afgerond.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: Cursusmakers die service en marketing naast elkaar verzenden

Brevo biedt marketingautomatisering, transactionele e-mail, A/B-tests.

Stuur in een transactionele mail waar de cursist de toegang vindt en reserveer promotionele berichten voor ontvangers met toestemming.

7

Een leerpad kan de volgende boodschap laten aansluiten op de gekozen cursus.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Cursusmakers met verschillende leerpaden

Drip biedt dynamische segmenten, onsite campagnes, workflows.

Plan een moduleherinnering voor de mensen die zich voor die module inschreven en voeg een rustige voortgangstip toe zonder resultaatbelofte.

8

Customer.io

customer.io →

Visuele stappen brengen aankoop, toegang en herinnering bij elkaar.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Teams die meerdere cursusgebeurtenissen opvolgen

Customer.io biedt een visuele workflowbouwer.

Laat een certificaatbericht volgen na een bevestigde afronding in het platform en houd een nieuwsbriefkeuze afzonderlijk vast.

9

Een publiek kan cursusnieuws en een wachtlijst naast elkaar beheren.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Cursusmakers die een eigen publiek rond lessen opbouwen

Kit biedt landingspagina's en formulieren, tagging en segmentatie, sequenties vanaf Creator, digitale producten en abonnementen verkopen.

Zet een formulier voor de wachtlijst naast een formulier voor nieuwsbrief-toestemming en leg beide keuzes duidelijk uit.

10

Een rustige reeks ondersteunt herinneringen rond vaste lesmomenten.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Cursusmakers die een compact verzendproces zoeken

Stuur een praktische mail over de volgende module, met een verwijzing naar het platform en de eigen voorwaarden voor terugbetaling.

Sluit een cursusmail af met een afmeldmogelijkheid wanneer het om nieuwsbriefinhoud gaat.

11

Vragen over toegang krijgen een plek naast de cursusmail.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Cursusteams die vragen per seat beantwoorden

Intercom biedt gesprekken en klantenservice per seat.

Beantwoord een vraag over inloggen via klantenservice en stuur marketing alleen naar mensen die daarvoor toestemming gaven.

12

Toegangsinformatie kan na een aankoop direct naar de juiste inbox.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Cursusmakers met veel serviceberichten

Loops biedt transactionele verzending.

Verzend een bevestiging met de platforminstructies en verwijs voor terugbetaling uitsluitend naar je eigen voorwaarden.

13

Een bevestigde stap kan de volgende cursusmail activeren.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Cursusmakers die mails aan platformgebeurtenissen koppelen

Encharge biedt berichten op basis van gebeurtenissen.

Stuur een bericht na een afgeronde module met een tip voor de volgende les, zonder te beloven welk resultaat iemand zal behalen.

Veelgestelde vragen

Wat zet ik op een wachtlijst?

Noem het onderwerp van de cursus, de verwachte startinformatie en het soort mail dat volgt. Vraag afzonderlijk toestemming als je ook een nieuwsbrief wilt sturen.

Hoe ziet een welkomsmail eruit?

Bevestig de aankoop, verwijs naar het platform en leg uit waar iemand hulp kan vragen. Zet terugbetalingsinformatie bij je eigen voorwaarden.

Mag ik voortgang beloven?

Geef een planning of tip zonder een resultaat te garanderen. De cursist bepaalt zelf tempo en toepassing van de lessen.

Wanneer stuur ik een nieuwsbrief?

Alleen na toestemming voor nieuwsbriefinhoud. Vermeld een herkenbare afmeldmogelijkheid en stop promotionele mail na afmelding.

Een rustig ritme voor je cursus

Maak eerst de grens tussen service en nieuwsbrief duidelijk. Leg daarna per cursus vast welke gebeurtenis een bevestiging, herinnering of afrondingsbericht start.

Lees iedere mail terug vanuit het platform: klopt de link, is de lesnaam herkenbaar en staat de afmelding op de juiste plek? Verwijs voor terugbetaling naar je eigen voorwaarden.

Bewaar de toestemming en de gekozen onderwerpen naast het adres. Zo kun je een voorkeur wijzigen zonder iemand uit een lopende service rond een aankoop te verwijderen.

+