Voor SaaS-teams

E-mailtools voor productupdates

Een productupdate legt uit wat er veranderde, voor wie dat relevant is en waar iemand verder kan lezen. Deze keuzehulp helpt SaaS-teams met versienotities, aankondigingen van nieuwe functies en tijdige meldingen over functies die verdwijnen.

Vier aandachtspunten voor productnieuws

1
Loops

Een route voor productberichten wanneer de toepassing de verzending start.

2
Customer.io

Handig wanneer gebruikersgroepen elk hun eigen wijziging ontvangen.

3
Userlist

Past bij een SaaS-team dat accountinformatie en productnieuws scheidt.

4
Encharge

Geeft ruimte om een reeks rond een wijziging vooraf te plannen.

Prijzen en prijsbasis

ToolPrijsGratis of proefPrijsbasisVoor productupdates
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)Geen gratis planContacten en gebruikerNieuwe functie aan vaste groep
MailerLite$12 bij 500 abonneesgratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maandAbonneesKleine wijzigingslog
Mailchimp$20 bij 500 contactengratis 250ContactenAankondiging met link
Brevo$9 voor 5.000 e-mailsgratis 300/dagVerzonden e-mailsEen geplande verzending
HubSpot$7 per seatgratis toolsSeatsEen teamwerkplek
Klaviyo$20 bij 500 profielengratis 250 profielenProfielenProfielen per productgroep
Loops$99 bij 9.998 abonneesgratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagenAbonnees en verzendingenBericht vanuit de toepassing
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proefContactenEen beperkte proefronde
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielengeen gratis planProfielenVerschillende doelgroepen
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksgratis tot 10.000AbonneesNieuws naast productmail
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks)14 dagen proefSeatsBericht met ondersteuning
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonneesGeen gratis planAbonneesVoorbereide wijzigingsreeks
Userlist$149 tot 10.000 gebruikersGeen gratis planGebruikersSaaS-accountgroepen
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks)30 dagen proefContactenEen kleine aankondiging

Tools voor een vaste productupdate-routine

1

Productnieuws rechtstreeks vanuit je SaaS laten vertrekken.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Een team dat updates vanuit de toepassing verstuurt

Loops kost $99 bij 9.998 abonnees en biedt gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen. Zet een nieuwe functie of versienotitie klaar op het moment dat de wijziging beschikbaar is.

Koppel elke aankondiging aan één documentatielink. Houd verplichte servicemeldingen los van de aparte opt-in voor productnieuws.

2

Customer.io

customer.io →

Verschillende gebruikersgroepen hun eigen wijziging sturen.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Een product met meerdere gebruikerstypen

Customer.io kost $100 maandelijks bij 5.000 profielen en heeft geen gratis plan. Richt een aankondiging op accounts die de gewijzigde functie gebruiken.

Leg vooraf vast welke groep de mail krijgt en wanneer een herinnering stopt. Spreek een frequentie af zodat productnieuws niet tussen servicemails verdwijnt.

3

Accountcontext bewaren bij een rustige updateplanning.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: Een SaaS met duidelijke accountgroepen

Userlist kost $149 tot 10.000 gebruikers. Dat past bij teams die per account bepalen welke nieuwe functie relevant is.

Maak voor elk bericht één korte uitleg en één documentatielink. Laat gebruikers productnieuws apart aan- of uitzetten naast noodzakelijke accountinformatie.

4

Een wijziging stap voor stap onder de aandacht brengen.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Een team dat communicatie vooraf plant

Encharge kost $99, of $79 bij jaarlijkse betaling, tot 2.000 abonnees. Plan een aankondiging, toelichting en herinnering rond dezelfde wijziging.

Meld een uitfasering ruim voordat de functie verdwijnt en geef een overgangspad. Beperk elke mail tot één wijziging en één volgende stap.

5

Productnieuws combineren met hulp bij de overstap.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks) Ideaal voor: Een team dat uitleg en ondersteuning samenbrengt

Intercom kost $39 per seat maandelijks of $29 jaarlijks en heeft 14 dagen proef. Dat kan passen wanneer productmails en vragen over een nieuwe functie bij hetzelfde team landen.

Zet de link naar de documentatie op een vaste plek. Gebruik een aparte opt-in voor productnieuws, terwijl noodzakelijke servicemeldingen doorgaan.

6

Een vaste lijst bereiken bij elke productaankondiging.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Een klein productteam met één verzendkalender

ActiveCampaign kost $15 bij 1.000 contacten bij jaarlijkse betaling; Starter heeft één gebruiker. Organiseer een geplande productaankondiging naast servicemails.

Noteer de doelgroep en documentatielink in het wijzigingsplan. Spreek af hoe vaak productnieuws verschijnt en wie de tekst controleert.

7

Productaankondigingen vanuit één gedeelde werkplek beheren.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Een team dat samen aan updates werkt

HubSpot kost $7 per seat en heeft gratis tools. Een gedeelde werkplek helpt wanneer product, support en marketing dezelfde aankondiging voorbereiden.

Houd de noodzakelijke accountmail gescheiden van de vrijwillige productinschrijving. Verwijs in elke update naar één documentatiepagina.

8

Een duidelijke verzending rond een geplande wijziging.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300/dag) Ideaal voor: Een team met af en toe een brede update

Brevo kost $9 voor 5.000 e-mails en biedt gratis 300 per dag. Dat kan passen bij een team dat productupdates bundelt in een vast ritme.

Plan een aparte opt-in voor productnieuws en laat servicemeldingen buiten die keuze vallen. Geef bij een uitfasering de laatste gebruiksdatum en een alternatief.

9

Een korte productaankondiging met één volgende stap.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Een team met een beperkte klantenlijst

Mailchimp kost $20 bij 500 contacten en heeft gratis 250. Voor een kleine lijst kun je een wijzigingslog per mail delen zonder meerdere onderwerpen te mengen.

Spreek een vaste frequentie af en gebruik één duidelijke documentatielink. Zet productnieuws naast, en niet in, de verplichte servicemelding.

10

Productgroepen aanspreken wanneer hun gebruik verschilt.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Een product met uiteenlopende profielen

Klaviyo kost $20 bij 500 profielen en heeft gratis 250 profielen.

Houd toestemming voor productnieuws apart van accountgegevens. Geef iedere groep dezelfde documentatielink en vermeld wanneer een oudere functie verdwijnt.

11

Een afgebakende proef voor één productwijziging.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Een team dat eerst een korte proef wil doen

Drip kost $39 tot 2.500 contacten en geeft 14 dagen proef. Gebruik die periode voor één versienotitie, één verzending en een controle van uitschrijvingen.

Leg de verzendfrequentie vooraf vast. Bij een uitfasering geef je voldoende voorbereidingstijd en een link naar de vervangende werkwijze.

12

Productuitleg delen met lezers die zich daarvoor inschrijven.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Een productteam met een eigen uitlegkanaal

Kit kost $33 bij 1.000 abonnees bij jaarlijkse betaling en is gratis tot 10.000. Dat past wanneer productuitleg een eigen groep lezers heeft.

Laat nieuwe lezers bewust kiezen voor productnieuws. Houd elke mail bij één wijziging en verwijs naar de bijbehorende documentatie.

13

Een overzicht van wijzigingen voor een kleine groep.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Een klein team met een vast ritme

MailerLite kost $12 bij 500 abonnees en biedt gratis 250 abonnees met 2.500 e-mails per maand. Stuur op basis van een afgesproken ritme een beknopt overzicht van wijzigingen.

Maak opt-in voor productnieuws zichtbaar naast noodzakelijke servicemails. Voeg per wijziging één documentatielink toe en vermeld voorbereiding voor het einde van een functie.

14

Een kleine wijziging eerst zorgvuldig uitproberen.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks) Ideaal voor: Een team dat een korte proefperiode plant

Moosend kost $9 bij 500 contacten, of $7 bij jaarlijkse betaling, en geeft 30 dagen proef. Gebruik die maand om één productaankondiging te versturen en de frequentie te bespreken.

Houd servicemeldingen verplicht en productnieuws vrijwillig. Geef bij een uitfasering een ruime aankondiging, een alternatief en één link naar de documentatie.

Veelgestelde vragen over productupdates

Wat hoort in een productupdate?

Beschrijf de wijziging in gewone taal, vertel voor wie ze relevant is en plaats één duidelijke link naar de documentatie. Vermeld ook wat iemand moet doen, als dat nodig is.

Hoe vaak verstuur je productnieuws?

Spreek een frequentie af die je team volhoudt. Een aparte opt-in voorkomt dat productnieuws de noodzakelijke servicemelding vervangt.

Hoe kondig je het uitfaseren van een functie aan?

Meld het vroeg, leg uit waarom de functie verdwijnt en geef een alternatief. Stuur een herinnering vóór de einddatum zodat gebruikers genoeg tijd hebben.

Welke groepen krijgen een aankondiging?

Kies de gebruikers voor wie de wijziging relevant is. Laat account- en servicemeldingen naar noodzakelijke ontvangers gaan en gebruik voor productnieuws eigen toestemming.

Hoe houd je een wijzigingslog leesbaar?

Gebruik per item één titel, één korte uitleg en één documentatielink. Bundel kleine wijzigingen op basis van je afgesproken frequentie.

Wat doe je na de verzending?

Controleer of de link werkt en noteer vragen van gebruikers voor de volgende uitleg. Werk de documentatie bij voordat je een herinnering verstuurt.

Een rustige routine voor productnieuws

Kies een hulpmiddel op basis van je lijst, je verzendritme en de manier waarop je gebruikersgroepen bijhoudt. Houd productnieuws vrijwillig en servicemeldingen noodzakelijk.

Schrijf iedere update rond één wijziging, geef één documentatielink en vermeld de voorbereiding die nodig is. Kondig uitfaseringen ruim op tijd aan.

Leg een vaste frequentie vast en controleer na elke verzending de uitschrijvingen en vragen. Zo blijft de communicatie voorspelbaar voor je SaaS-team.