Gids voor restaurants

E-mail voor restaurants

Een restaurant gebruikt e-mail voor reserveringsbevestigingen en -herinneringen, nieuws over menu en seizoensgerechten, events, proeverijen en updates over afhaal of bezorging. Deze gids helpt je een passende werkwijze kiezen met toestemming, een duidelijke afmeldroute en ruimte voor persoonlijk contact.

Vier momenten die gasten herkennen

Reserveren

Bevestig datum, tijd, aantal gasten en een contactroute zodra een reservering binnenkomt.

Herinneren

Stuur tijdig een vriendelijke herinnering met de mogelijkheid om te reageren bij een wijziging of afzegging.

Vertellen

Deel menu, seizoensgerechten, events of proeverijen met mensen die daar toestemming voor gaven.

Opvolgen

Benader een no-show vriendelijk en geef bij afhalen of bezorgen praktische informatie zonder verwijt.

Een zorgvuldige restaurantmail

Houd reserveringsservice en promotionele nieuwsbrieven uit elkaar. Een bevestiging die iemand verwacht, hoeft niet tegelijk een aanbod voor een volgend bezoek te bevatten.

Vraag bij inschrijving duidelijk toestemming voor nieuws over menu, seizoensgerechten, events of proeverijen. Zet een afmeldlink in elke nieuwsbrief en verwerk een afmelding zonder extra overtuigingsmail.

Beschrijf allergenen niet zelf in een campagne. Verwijs naar de actuele kaart of vraag de gast het personeel; zo blijft de informatie bij de bron die wijzigingen kan uitleggen.

Voor loyaliteit werkt een herkenbare toon beter dan een valse kortingsbelofte. Vertel wat er werkelijk gebeurt, bijvoorbeeld een nieuw gerecht of een uitnodiging, en laat een gast zelf kiezen.

Prijzen per tool

ToolPrijs en basisGratis optie
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)—
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
Mailchimp$20 bij 500 contacten (gratis 250)gratis 250
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)gratis 300 per dag
HubSpot$7 per seat (gratis tools)gratis tools
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)gratis 250 profielen
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)14 dagen proef
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)geen gratis plan
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)gratis tot 10.000
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)30 dagen proef
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)14 dagen proef

Tools voor restaurantmail

1

Automatisering voor reserveringen en terugkerende gasten.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Restaurants die reserverings- en herinneringsmails willen ordenen

ActiveCampaign biedt e-mailmarketing en marketingautomatisering in Starter met vijf acties per automatisering.

Gebruik een bevestiging, een herinnering en een bericht na het bezoek als aparte, rustige stappen.

2

Nieuwsbrieven voor menu’s, events en proeverijen.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Kleine zaken die zelf een aantrekkelijke nieuwsbrief maken

MailerLite biedt e-mailautomatisering, landingspagina’s en websites, plus A/B-tests.

Een restaurant kan een seizoensmenu tonen, een inschrijfformulier voor een proeverij plaatsen en de afmeldlink zichtbaar houden.

3

Een herkenbare gastenlijst.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Restaurants die doelgroepen willen combineren

Mailchimp biedt doelgroepsegmentatie, marketingautomatisering en A/B-tests.

Maak bijvoorbeeld een groep voor gasten die toestemming gaven voor nieuws over het menu en schrijf een passende uitnodiging.

4

Transactionele berichten en marketing in één omgeving.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: Zaken met veel bevestigingen en serviceberichten

Brevo biedt marketingautomatisering, transactionele e-mail en A/B-tests.

Gebruik transactionele e-mail voor reserveringsbevestigingen en herinneringen; vraag voor promotionele berichten afzonderlijk toestemming en bied afmelden aan.

5

E-mailautomatisering met gratis hulpmiddelen.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Restaurantgroepen die per gebruiker samenwerken

HubSpot biedt e-mailautomatisering met in Starter tot tien geautomatiseerde acties en gratis tools.

Leg per vestiging vast welke berichten service zijn en welke nieuwsbrief met menu of event pas na toestemming vertrekt.

6

Profielen voor gasten die vaker willen terugkomen.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Zaken met toestemming voor e-mail en mobiele berichten

Klaviyo biedt profielen, e-mail en mobiele berichten.

Houd de inhoud concreet: een seizoensgerecht, een proeverij of openingstijden, zonder belofte over een korting die niet bestaat.

7

Transactionele verzending voor duidelijke service.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Restaurants die vooral bevestigingen en herinneringen sturen

Loops ondersteunt transactionele verzending.

Een reserveringsbevestiging kan datum, tijd en contactroute noemen; verwijs bij allergenen naar de kaart of vraag de gast het personeel.

8

Gedragsgerichte berichten rond een restaurantbezoek.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Zaken die gasten op een relevante stap willen aanspreken

Drip biedt dynamische segmenten, onsite campagnes en workflows.

Laat een workflow na een bezoek vragen om een volgende reservering, maar stuur geen extra commerciële mail naar iemand die zich afmeldde.

9

Customer.io

customer.io →

Een visuele workflowbouwer voor reserveringssignalen.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Teams die meerdere reserveringsmomenten verbinden

Customer.io biedt een visuele workflowbouwer.

Een workflow kan een bevestiging en herinnering klaarzetten; de tekst blijft behulpzaam en noemt alleen gegevens die de gast nodig heeft.

10

Formulieren en sequenties voor een eigen gastenlijst.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Restaurants die inschrijving en inhoud zelf beheren

Kit biedt landingspagina’s en formulieren, tagging en segmentatie; sequenties zijn beschikbaar vanaf Creator.

Gebruik een formulier voor toestemming voor de nieuwsbrief en stuur daarna informatie over menu, events of proeverijen met een eenvoudige afmeldroute.

11

Een betaalbare basis voor restaurantnieuws.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Kleine restaurants die een nieuwsbrief willen starten

Moosend is beschikbaar voor deze prijsbasis en proefperiode.

Plan een vast ritme met actuele gerechten en openingstijden; laat reserveringsservice los van promotionele inhoud staan.

12

Gesprekken en klantenservice per seat.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Restaurantgroepen die vragen centraal beantwoorden

Intercom biedt gesprekken en klantenservice per seat.

Gebruik het voor vragen over reserveringen, afhalen en bezorging; een nieuwsbrief met menu vertrekt alleen naar mensen met toestemming.

Veelgestelde vragen

Mag een reserveringsmail ook een nieuwsbrief zijn?

Houd de servicebevestiging beperkt tot de reservering. Stuur menu- of eventnieuws alleen naar gasten met passende toestemming.

Hoe schrijf ik over een no-show?

Vraag vriendelijk of er iets is misgelopen, bied een contactroute en vermijd een beschuldigende formulering.

Wat doe ik met allergenen?

Verwijs naar de kaart of laat de gast het personeel spreken, omdat ingrediënten en bereiding kunnen veranderen.

Begin met één duidelijke stroom

Schrijf eerst de bevestiging en herinnering voor reserveringen. Voeg daarna een aparte nieuwsbrief toe voor menu, seizoensgerechten, events of proeverijen.

Controleer toestemming, afmelden en de verwijzing naar kaart of personeel voordat je iets over allergenen verstuurt. Houd afhaal- en bezorginformatie praktisch.

Kies vervolgens een tool die past bij je team en de manier waarop gasten vragen stellen. Een rustige, eerlijke boodschap maakt ruimte voor een volgend bezoek.

Maak voor medewerkers een korte afspraak over wie antwoorden opvolgt en wanneer een reservering wordt aangepast. Zo blijft de toon gelijk, ook tijdens een drukke service, en krijgt een gast snel een bruikbaar antwoord.

Leg die afspraak vast naast de reserveringsinformatie, zodat een collega direct kan zien welke opvolging nodig is.