SaaS-gids

E-mailplatforms voor SaaS-bedrijven

Een SaaS-product heeft e-mail nodig tijdens de hele klantrelatie: verificatie bij aanmelding, begeleiding van proefgebruikers, productupdates met toestemming, serviceberichten over betalingen en een zorgvuldige route bij opzegging. Deze vergelijking helpt je een platform kiezen op basis van contacten, profielen, seats of verzonden e-mails.

De 5 keuzes in het kort

1

ActiveCampaign — lifecycleberichten rond elke klantfase

Handig wanneer aanmelding, proefperiode, productgebruik en verlenging in één klantdossier samenkomen.

2

Customer.io — berichten op basis van productgebeurtenissen

Past bij teams die elke stap van registratie tot actief gebruik vanuit hun eigen productdata willen aansturen.

3

HubSpot — gedeeld klantbeeld voor softwareteams

Geeft een team één plek voor toestemming, contactmomenten en opvolging van accounts tijdens de levensduur.

4

Intercom — hulp en productcommunicatie bij gebruik

Geschikt als vragen, uitleg in de toepassing en gerichte e-mails samen de begeleiding van gebruikers vormen.

Waarom deze gids?

Een SaaS-bedrijf verstuurt transactionele berichten zodra iemand een account aanmaakt, een adres verifieert of een wachtwoord wijzigt. Daarna volgen berichten die een proefgebruiker helpen starten, toestemming vragen voor productupdates en uitleg geven bij een betaling.

Serviceberichten over facturatie en betaalherinneringen horen bij een actieve dienst. Een opzegbevestiging en een terugwinmail krijgen een andere behandeling: stuur die alleen wanneer de ontvanger daarvoor toestemming gaf.

Let bij de begroting op de eenheid waarop een platform rekent. Een contact, profiel, gebruiker, seat en verzonden e-mail beschrijven verschillende groeipatronen; een lijst met veel slapende proefaccounts kan daardoor anders uitpakken dan een kleine lijst met veel gebruik.

Lees per kaart welke berichtsoorten bij jouw toestemming en productfase passen. Zo blijft de overgang van verificatie naar onboarding en van onboarding naar gebruik begrijpelijk voor de ontvanger.

Vergelijkingstabel voor SaaS-bedrijven

ToolVanafprijsGratis tierAPIEventsCRMOnboarding
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contactenjaarlijkse betaling●●●●●●●●●●
MailerLite$12 bij 500 abonnees250 abonnees / 2.500 e-mails per maand●●●○●●
Mailchimp$20 bij 500 contacten250 contacten●●●●●●●●
Brevo$9 voor 5.000 e-mails300 e-mails per dag●●●●●●●●
HubSpot$7 per seatgratis tools●●●●●●●●●●●
Klaviyo$20 bij 500 profielen250 profielen●●●●●●●
Loops$99 bij 9.998 abonnees4.000 verzendingen per rollende 30 dagen●●●●●○●●
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proef●●●●●●●●
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielengeen gratis plan●●●●●●●●●●●
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijkstot 10.000 abonnees●●●○●●
Intercom$39 per seat maandelijks14 dagen proef●●●●●●●●●●●
Encharge$99 tot 2.000 abonneesgeen gratis plan●●●●●●●●●●
Userlist$149 tot 10.000 gebruikersgeen gratis plan●●●●●●●●●
Moosend$9 bij 500 contacten30 dagen proef●●●●●●

● = aanwezig, ●● = sterk, ●●● = marktleider in dit segment. API geeft aan hoe robuust en goed gedocumenteerd de programmeerinterface is.

De 14 e-mailtools voor SaaS-bedrijven

1

Lifecycleberichten voor SaaS-teams met meerdere klantfasen.

$15 bij 1.000 contacten — jaarlijkse betaling Ideaal voor: SaaS-teams die verificatie, proefgebruik en verlenging in één klantreis verbinden

ActiveCampaign kost $15 bij 1.000 contacten bij jaarlijkse betaling. Dat past bij een SaaS-team dat de contactlijst uitbreidt van aanmelding naar actief abonnement.

Gebruik een transactioneel bericht voor verificatie en houd toestemming voor productupdates apart. Een betaalherinnering blijft een servicebericht; een terugwinmail verstuur je alleen na toestemming.

2

Een rustige start voor productupdates en proefgebruikers.

$12 bij 500 abonnees — gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand Ideaal voor: Kleine SaaS-teams die een beperkt bestand stap voor stap opbouwen

MailerLite kost $12 bij 500 abonnees; gratis krijg je 250 abonnees en 2.500 e-mails per maand. Die twee grenzen zijn relevant wanneer proefaccounts tijdelijk naast betalende klanten staan.

Reserveer transactionele verificatie voor accountacties en vraag afzonderlijk toestemming voor productupdates. Houd betaalherinneringen bij de dienstverlening en stuur opzeg- of terugwinberichten alleen aan toestemmende ontvangers.

3

Een herkenbare plek voor toestemming en accountberichten.

$20 bij 500 contacten — gratis 250 contacten Ideaal voor: SaaS-teams die met een overzichtelijke contactgrens beginnen

Mailchimp kost $20 bij 500 contacten en heeft een gratis grens van 250 contacten. Tel daarom ook inactieve proefgebruikers mee bij je begroting.

Een verificatiebericht en een betaalherinnering hebben een andere reden dan een productupdate. Leg toestemming voor updates vast en gebruik diezelfde toestemming voordat je iemand na opzegging opnieuw benadert.

4

Verzenden op volume voor SaaS-diensten met wisselende activiteit.

$9 voor 5.000 e-mails — gratis 300 e-mails per dag Ideaal voor: SaaS-diensten die veel accounts hebben maar onregelmatig berichten sturen

Brevo kost $9 voor 5.000 e-mails en laat gratis 300 e-mails per dag toe. Dat model volgt je verzendingen, zodat veel slapende profielen niet automatisch de prijs bepalen.

Plan verificatie en betaalservice rond echte gebeurtenissen in je dienst. Productupdates vragen toestemming; een terugwinbericht hoort alleen bij ontvangers die daarvoor toestemming hebben gegeven.

5

Contacten en seats rond één SaaS-account.

$7 per seat — gratis tools Ideaal voor: Teams die gebruikerscommunicatie samen met accountwerk beheren

HubSpot kost $7 per seat en biedt gratis tools. Reken seats mee naast het aantal profielen wanneer meerdere mensen klantaccounts beheren.

Gebruik het gezamenlijke klantbeeld om verificatie, onboarding en service rond facturen herkenbaar te houden. Productupdates en terugwinmails blijven afhankelijk van afzonderlijke toestemming.

6

Profielgerichte communicatie voor producten met veel gebruikssignalen.

$20 bij 500 profielen — gratis 250 profielen Ideaal voor: SaaS-producten die profielen per account zorgvuldig beheren

Klaviyo kost $20 bij 500 profielen en is gratis voor 250 profielen. Spreek vooraf af of één bedrijfsaccount meerdere profielen oplevert.

Laat aanmelding en betaling als service lopen, en gebruik toestemming voor productupdates. Een opzeg- of terugwinbericht hoort alleen bij een profiel met die toestemming.

7

Een verzendlaag voor SaaS-teams met grote abonnementslijsten.

$99 bij 9.998 abonnees — gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen Ideaal voor: Productteams die abonnees en verzendvolume samen volgen

Loops kost $99 bij 9.998 abonnees; gratis zijn 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen beschikbaar. Kies dus welke proef- en betaalaccounts als abonnee meetellen.

Verstuur accountverificatie en betaalservice naar aanleiding van gebeurtenissen. Voor productupdates en terugwinnen is toestemming nodig.

8

Een groeipad voor SaaS-lijsten met een duidelijke proefperiode.

$39 tot 2.500 contacten — 14 dagen proef Ideaal voor: Teams die eerst een afgebakende proef met contacten willen uitvoeren

Drip kost $39 tot 2.500 contacten en biedt een proef van 14 dagen. Neem ook contacten mee die na een proefperiode nog op een lijst blijven staan.

Houd verificatie en betalingsservice functioneel, en vraag toestemming voordat productupdates of een terugwinbericht naar een gestopte klant gaan.

9

Customer.io

customer.io →

Profielen en gebeurtenissen voor een nauwkeurige SaaS-levensloop.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen — geen gratis plan Ideaal voor: Datateams die de klantstatus per profiel willen laten aansluiten op productgebruik

Customer.io kost $100 maandelijks bij 5.000 profielen en heeft geen gratis plan. Zet daarom vast wanneer een proefaccount een profiel wordt.

Gebruik gebeurtenissen voor verificatie, onboarding en betaalservice. Productupdates en terugwinnen volgen alleen bij vastgelegde toestemming.

10

Abonnees beheren voor SaaS-teams met inhoudelijke productuitleg.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks — gratis tot 10.000 Ideaal voor: SaaS-teams die uitleg en productupdates naar abonnees sturen

Kit kost $33 bij 1.000 abonnees bij jaarlijkse betaling en is gratis tot 10.000 abonnees. Controleer welke proefgebruikers je als abonnee bewaart.

Accountverificatie en facturatie blijven serviceberichten. Stuur inhoudelijke productupdates of een terugwinmail alleen naar mensen die daarvoor toestemming gaven.

11

Berichten per seat voor teams die gebruikers dichtbij begeleiden.

$39 per seat maandelijks — $29 per seat jaarlijks; 14 dagen proef Ideaal voor: SaaS-teams die begeleiding en service vanuit dezelfde werkplek leveren

Intercom kost $39 per seat maandelijks of $29 per seat jaarlijks; de proef duurt 14 dagen. Kies de periode die past bij het aantal medewerkers dat accounts opvolgt.

Gebruik serviceberichten voor verificatie en betaling. Productupdates en berichten na opzegging vragen aparte toestemming van de ontvanger.

12

Een vaste abonnementsgrens voor SaaS-communicatie.

$99 tot 2.000 abonnees — $79 jaarlijks Ideaal voor: Teams die hun actieve abonnementsbestand strak afbakenen

Encharge kost $99 tot 2.000 abonnees of $79 bij jaarlijkse betaling. Bepaal vooraf hoe je proefgebruikers en opgezegde accounts uit die grens haalt.

Laat verificatie, onboarding en betaalherinneringen hun eigen aanleiding houden. Gebruik toestemming voordat een productupdate of terugwinmail wordt verstuurd.

13

Gebruikerscommunicatie voor teams die accounts als gebruikers tellen.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: SaaS-bedrijven met veel gebruikers binnen meerdere klantaccounts

Userlist kost $149 tot 10.000 gebruikers. De relevante rekeneenheid is dus de gebruiker, ook wanneer meerdere gebruikers hetzelfde bedrijfsaccount delen.

Begeleid een nieuwe gebruiker na verificatie en houd facturatie bij de dienst. Een opzeg- of terugwinmail verzend je uitsluitend met toestemming.

14

Een betaalbare contactgrens voor de eerste SaaS-fasen.

$9 bij 500 contacten — $7 jaarlijks; 30 dagen proef Ideaal voor: Vroege SaaS-teams die kosten per contact willen begrenzen

Moosend kost $9 bij 500 contacten of $7 bij jaarlijkse betaling; de proef duurt 30 dagen. Houd proefaccounts mee in de contacttelling zolang je ze bewaart.

Verzend verificatie en betaalherinneringen als service. Vraag toestemming voor productupdates en voor elk bericht dat na opzegging terugkeer wil stimuleren.

Veelgestelde vragen over e-mail voor SaaS

Welke berichten zijn transactioneel?

Aanmeldbevestiging, adresverificatie, wachtwoordherstel en noodzakelijke betaalinformatie volgen een account- of serviceactie. Productupdates, opzegmails en terugwinmails vallen daar niet automatisch onder.

Hoe vergelijk ik de prijsmodellen?

Zet je aantal contacten, profielen, gebruikers, seats en maandelijkse e-mails naast elkaar. Een platform per verzending kan gunstig zijn bij veel stille profielen; een platform per profiel kan overzichtelijker zijn wanneer gebruik continu verandert.

Wanneer mag ik een productupdate sturen?

Stuur een productupdate aan ontvangers die daarvoor toestemming hebben gegeven. Bewaar die keuze apart van de toestemming die nodig is om een account te openen of een betaling te verwerken.

Mag een betaalherinnering servicebericht blijven?

Een herinnering die nodig is om een actieve dienst of factuur af te handelen kan als servicebericht worden ingericht. Houd de inhoud bij de betaling en voeg geen promotionele boodschap toe.

Wat doe ik na een opzegging?

Bevestig de opzegging en geef praktische informatie over de einddatum. Een terugwinmail verstuur je alleen als de ontvanger daar vooraf toestemming voor gaf.

Kies op basis van je SaaS-levensloop

Begin met de gebeurtenissen die altijd moeten aankomen: aanmelding, verificatie, toegang, facturatie en betaalstatus. Leg daarna vast welke proefgebruikers onboarding nodig hebben en welke ontvangers toestemming geven voor productupdates.

Vergelijk vervolgens de rekeneenheid met je echte bestand. Contacten, profielen, gebruikers en seats tellen anders op, terwijl een model per e-mail vooral je verzendritme volgt. Zo sluit de rekening aan op de manier waarop je SaaS-product groeit.

Een opzegbevestiging hoort bij de dienstverlening. Terugwinnen is een aparte keuze waarvoor toestemming nodig blijft. Met die scheiding houd je de hele klantlevensloop begrijpelijk voor je team en voor je ontvangers.