Gids voor salons

E-mail voor salons

Een kapsalon, beautysalon of nagelstudio heeft contactmomenten die dicht op elkaar liggen. Een afspraak moet bevestigd kunnen worden, een herinnering moet op tijd komen en een klant moet zonder zoeken kunnen wijzigen of annuleren. Deze gids helpt je daarnaast met nazorgtips, toestemming voor nieuws en een vriendelijke opvolging wanneer iemand niet verschijnt.

Vier berichten die je uit elkaar houdt

Afspraak bevestigen

Noem datum, tijd, behandeling en salonadres. Geef een duidelijke route voor wijzigen of annuleren en laat de klant weten waar een antwoord terechtkomt.

Herinneren zonder druk

Een korte herinnering helpt de klant zich voor te bereiden. Houd de toon vriendelijk en zet dezelfde wijzigingsroute opnieuw in beeld.

Nazorg en toestemming

Een algemene tip over verzorging kan na een behandeling. Nieuwe behandelingen, producten, verjaardagsberichten en loyaliteitsnieuws vragen een eigen toestemming.

No-show benaderen

Vraag rustig of de klant een nieuwe afspraak wil. Een foto van resultaat of klant mag alleen worden gebruikt na expliciete toestemming.

Een salonbericht begint bij de verwachting

Schrijf de bevestiging alsof iemand die onderweg naar de salon leest. Zet de behandeling, de medewerker als dat nodig is en de route voor wijzigen of annuleren bij elkaar. Een telefoonnummer of knop werkt alleen wanneer duidelijk is wie de reactie opvolgt.

Gebruik de herinnering om onzekerheid weg te nemen. Vermeld wat iemand moet meenemen of voorbereiden wanneer dat relevant is, zonder medische claims. Houd het bericht kort genoeg voor een mobiel scherm en laat de afmeldroute voor nieuws niet verdwijnen in kleine tekst.

Na een knipbeurt, gezichtsbehandeling of manicure kun je een algemene nazorgtip sturen. Beschrijf geen diagnose en beloof geen resultaat. Vraag toestemming voordat je een foto van handen, haar of nagels maakt, bewaart of deelt.

Een servicebericht over een afspraak geeft geen toestemming voor promotie. Vraag afzonderlijk of iemand nieuws over nieuwe behandelingen, producten, een verjaardag of loyaliteit wil ontvangen. Een korting mag niet als feit worden voorgesteld wanneer die niet bestaat.

Maak afmelden eenvoudig en respecteer het meteen. Houd de klantlijst actueel wanneer iemand van voorkeur verandert. Zo kan een salonbericht behulpzaam blijven zonder de klant te verrassen.

Prijzen per tool

ToolPrijs en basisGratis optie
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)gratis 300 per dag
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)gratis tot 10.000
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)—
HubSpot$7 per seat (gratis tools)gratis tools
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)gratis 250 profielen
Mailchimp$20 bij 500 contacten (gratis 250)gratis 250
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)14 dagen proef
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)geen gratis plan
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)30 dagen proef
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)14 dagen proef
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees—

Tools voor salon-e-mail

1

Een bevestiging die de klant op het juiste moment terugbrengt naar de salon.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: Salons met serviceberichten en nieuws in één verzendritme

Brevo biedt marketingautomatisering, transactionele e-mail en A/B-tests.

Stuur eerst de afspraakbevestiging en -herinnering. Een apart bericht kan na het bezoek een korte nazorgtip geven zonder medische claim.

2

Een rustige salonbrief voor tips, nieuwe behandelingen en vaste klanten.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Salons die zelf formulieren en inhoud willen maken

MailerLite biedt e-mailautomatisering, landingspagina’s en websites, formulieren en A/B-tests.

Laat iemand zich inschrijven voor haar- of nagelverzorging en vraag vooraf toestemming voor elk soort bericht.

3

Een inschrijving die past bij de toon van je stoel en je behandelingen.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Ondernemers die inhoud rond hun salon persoonlijk opbouwen

Kit biedt landingspagina’s en formulieren, tagging en segmentatie, sequenties vanaf Creator.

Gebruik een formulier voor een vrijwillige verzorgingstip en houd verjaardags- of loyaliteitsberichten los van afspraakservice.

4

Een vaste reeks die begint na een bezoek en eindigt met een vriendelijke check-in.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Salons die opvolging in korte stappen willen vastleggen

ActiveCampaign biedt e-mailmarketing en marketingautomatisering in Starter (5 acties per automatisering).

Plan een bevestiging, een herinnering en een bericht na de behandeling binnen de vijf acties. Geef de klant steeds een duidelijke route om te wijzigen of te annuleren.

5

Een geautomatiseerde opvolging voor salons met meerdere medewerkers.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Salons met een team of meerdere stoelen

Met HubSpot kun je in Starter e-mailautomatisering instellen met maximaal 10 geautomatiseerde acties, naast gratis tools.

Gebruik de gratis tools om na een gemiste afspraak een vaste e-mailopvolging te sturen. Houd marketingtoestemming apart van de service rond de afspraak.

6

Een bericht dat aansluit op de gekozen salonvoorkeuren en het gekozen kanaal.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Salons die voorkeuren voor verschillende soorten nieuws bijhouden

Klaviyo biedt profielen, e-mail en mobiele berichten.

Leg vast of iemand haar, huidverzorging of nagels volgt en stuur alleen het onderwerp waarvoor toestemming is gegeven. Een afmelding stopt dat onderwerp direct.

7

Een zorgvuldig opgebouwde lijst voor verschillende salonvragen.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Salons die doelgroepsegmentatie en tests willen gebruiken

Mailchimp biedt doelgroepsegmentatie, marketingautomatisering en A/B-tests.

Scheid bijvoorbeeld nieuwe klanten van vaste klanten wanneer je uitleg over een behandeling stuurt. Vermeld altijd wie de afzender is en hoe afmelden werkt.

8

Een opvolging die reageert op interesse zonder iemand te blijven achtervolgen.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Salons die gedrag op hun site aan een bericht willen koppelen

Drip biedt dynamische segmenten, onsite campagnes en workflows.

Laat interesse in een productpagina hooguit leiden tot uitleg met toestemming. Stuur geen aanbod nadat iemand zich heeft afgemeld en voeg geen valse korting toe.

9

Customer.io

customer.io →

Een visuele route van afspraakgebeurtenis naar passende service.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Salons met meerdere soorten klantgebeurtenissen

Customer.io biedt een visuele workflowbouwer.

Gebruik een afspraak als aanleiding voor bevestiging en herinnering. Bij wijzigen of annuleren laat je de klant naar één duidelijke route gaan in plaats van naar een losse reply.

10

Een nuchtere afzender voor transactionele salonberichten.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Salons die vooral serviceberichten verzenden

Loops biedt transactionele verzending.

Houd bevestiging, wijziging en annulering feitelijk. Voeg een nazorgtip alleen toe als die algemeen blijft en geen medische belofte bevat.

11

Een overzichtelijk ritme voor salonnieuws dat iemand zelf kiest.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Kleine salons die een eigen nieuwsbrief plannen

Een kleine salon kan in een maandelijkse nieuwsbrief openingstijden, verzorgingstips en een terugblik op recente behandelingen delen.

Maak de inschrijving vrijwillig, zet de afmeldlink goed zichtbaar en stuur nieuwe behandelingen of producten uitsluitend na toestemming.

12

Een menselijk antwoord wanneer een klant niet kan komen.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Salons waar medewerkers vragen samen oppakken

Intercom ondersteunt gesprekken en klantenservice waarbij ieder teamlid een eigen seat gebruikt.

Gebruik gesprekken om een wijziging of annulering vriendelijk op te pakken en no-shows zonder verwijt te benaderen. Noteer geen foto zonder expliciete toestemming.

13

Een gepast bericht na een gebeurtenis in de klantrelatie.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Salons die gebeurtenisgestuurde berichten willen ordenen

Encharge biedt berichten op basis van gebeurtenissen.

Laat een bezoek een algemene nazorgtip activeren en laat toestemming bepalen of er later nieuws over producten volgt. Een afmelding beëindigt die route.

Veelgestelde vragen

Mag een afspraakbevestiging ook productnieuws bevatten?

Houd de bevestiging bij de afspraak en de route voor hulp. Productnieuws en nieuwe behandelingen stuur je alleen na een afzonderlijke toestemming.

Wat zet ik in een herinnering?

Noem de afspraakgegevens, eventuele praktische voorbereiding en één duidelijke route om te wijzigen of annuleren.

Hoe vraag ik toestemming voor een foto?

Vraag het voordat je de foto maakt, leg uit waar die kan verschijnen en bewaar alleen wanneer de klant duidelijk instemt.

Wat schrijf ik na een no-show?

Benader de klant vriendelijk, vraag of een nieuwe afspraak gewenst is en geef een eenvoudige manier om te reageren.

Begin met een heldere klantreis

Schrijf eerst de bevestiging en herinnering. Zet de wijzigings- en annuleerroute op dezelfde plek en wijs een medewerker aan die reacties opvolgt.

Maak daarna een korte nazorgtekst voor iedere behandeling. Houd de uitleg algemeen, controleer de toon en voeg geen medische bewering toe. Vraag toestemming voordat je beeld maakt of deelt.

Leg vervolgens vast waarvoor iemand nieuws wil ontvangen. Nieuwe behandelingen, producten, verjaardagen en loyaliteit krijgen een eigen keuze. Zet afmelden in elk promotioneel bericht en verwerk het direct.

Kies daarna een tool op basis van je berichtsoorten, team en werkwijze. Controleer met een proefbericht of de afspraakgegevens, links en afmeldroute op een telefoon goed te vinden zijn.