Voor solo-oprichters

E-mailtools voor zzp'ers met een SaaS

Je bouwt een SaaS of digitaal product alleen en hebt weinig uren per week voor marketing. Een nieuwsbrief moet naast productupdates passen, eerste betalende klanten helpen en geen vaste kosten toevoegen die je nog niet kunt dragen. Deze keuzehulp houdt ook rekening met groeien zonder overstapstress.

Vier startpunten voor één eigenaar

1
MailerLite

Een betaalbare plek voor een kleine inschrijflijst wanneer jij formulier, nieuwsbrief en productupdate zelf verzorgt.

2
Brevo

Handig wanneer een lanceringsweek veel berichten vraagt, maar je lijst buiten die week klein blijft.

3
ActiveCampaign

Een optie als opvolging van proefgebruikers naast je gewone nieuwsbrief komt te staan.

4
Kit

Past bij een maker die uitleg over het product deelt en de lijst rustig laat groeien.

Prijzen en prijsbasis voor een solo-oprichter

ToolPrijsGratis of proefPrijsbasisPast bij
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)Geen gratis planContacten en gebruikerProefgebruikers opvolgen
MailerLite$12 bij 500 abonneesgratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maandAbonneesKleine nieuwsbrief
Mailchimp$20 bij 500 contactengratis 250ContactenProductaankondiging
Brevo$9 voor 5.000 e-mailsgratis 300/dagVerzonden e-mailsLanceringsweek
HubSpot$7 per seatgratis toolsSeatsEén werkplek
Klaviyo$20 bij 500 profielengratis 250 profielenProfielenEen groeiende klantenlijst
Loops$99 bij 9.998 abonneesgratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagenAbonnees en verzendingenProductberichten
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proefContactenEen afgebakende proef
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielengeen gratis planProfielenEen product met veel gebruiksgegevens
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksgratis tot 10.000AbonneesInhoud naast productupdates
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks)14 dagen proefSeatsVragen van vroege klanten
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonneesGeen gratis planAbonneesEen beperkte opvolging
Userlist$149 tot 10.000 gebruikersGeen gratis planGebruikersEen SaaS met veel accounts
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks)30 dagen proefContactenEen kleine lijst uitproberen

Tools voor een eigenaar met weinig tijd

1

Een kleine productlijst beheren zonder hoge vaste last.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Een solo-oprichter met een korte wekelijkse verzendronde

MailerLite kost $12 bij 500 abonnees. Er zijn gratis 250 abonnees en 2.500 e-mails per maand, zodat je de eerste betalende klanten kunt informeren zonder meteen een grote maandlast te plannen.

Plan één vast moment voor de nieuwsbrief en een apart moment voor productupdates. Bewaar toestemming en uitschrijvingen samen met het adres voordat je lijst groter wordt.

2

Uitleg over je product delen met een rustig groeipad.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Een maker die inhoud naast de SaaS schrijft

Kit kost $33 bij 1.000 abonnees bij jaarlijkse betaling en is gratis tot 10.000. Dat geeft een solo-oprichter ruimte om uitleg te publiceren voordat veel lezers betalende klanten zijn.

Houd productmeldingen en vrijwillige nieuwsbrieven uit elkaar. Een maandelijkse export van adressen en toestemming maakt een latere overstap overzichtelijk.

3

Betalen naar verzendingen tijdens een drukke lancering.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300/dag) Ideaal voor: Een SaaS met af en toe een grote aankondiging

Brevo kost $9 voor 5.000 e-mails en heeft gratis 300 per dag. Dat kan passen wanneer je lijst klein is en alleen rond een lancering veel berichten nodig heeft.

Schrijf je daglimiet in het lanceringsplan en laat accountmeldingen uit de nieuwsbrief. Zo blijft één eigenaar verantwoordelijk voor een helder verzendschema.

4

Opvolging voor proefgebruikers naast je nieuwsbrief.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Een solo-oprichter met een handvol proefaccounts

ActiveCampaign kost $15 bij 1.000 contacten bij jaarlijkse betaling. Starter heeft één gebruiker, wat aansluit bij iemand die zelf de proefaccounts en de nieuwsbrief bijhoudt.

Noteer alleen de gegevens die je werkelijk kunt onderhouden, zoals pakketkeuze en datum van de laatste actie. Exporteer de lijst voordat je een ander hulpmiddel test.

5

Een vaste plek voor één productaankondiging.

$20 bij 500 contacten (gratis 250) Ideaal voor: Een eigenaar met een kleine betalende lijst

Mailchimp kost $20 bij 500 contacten en heeft gratis 250. Voor een korte klantenlijst is het belangrijker om adressen en toestemming bij te houden dan om veel berichten tegelijk te plannen.

Zet facturen en accountmails in je eigen productproces. Maak voor een verhuizing een kopie met de uitschrijvingen erbij.

6

Eén seat voor een eigenaar die klantvragen zelf behandelt.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Een vroege SaaS met directe klantgesprekken

HubSpot kost $7 per seat en heeft gratis tools. Dat kan passen wanneer één persoon productvragen en een korte update vanuit dezelfde werkplek afhandelt.

Leg per adres vast waarvoor toestemming is gegeven. Houd accounttoegang en betalingsbewijzen in de toepassing zelf.

7

Profielen bijhouden wanneer je lijst snel verandert.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Een product met duidelijke klantprofielen

Klaviyo kost $20 bij 500 profielen en heeft gratis 250 profielen. Begin met de paar gegevens die je als solo-oprichter elke week kunt controleren.

Scheid toestemming voor nieuws van gegevens die nodig zijn voor een betaald account. Ruim dubbele profielen op voordat de volgende prijsschaal relevant wordt.

8

Productberichten naast een kleine inschrijflijst.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Een ontwikkelaar die accountmails zelf aansluit

Loops kost $99 bij 9.998 abonnees en heeft gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen. Daardoor kun je lijstgrootte en werkelijk gebruik apart begroten.

Laat je toepassing bepalen wanneer een accountbericht wordt verstuurd. Bewaar de toestemming voor productnieuws afzonderlijk zodat je later kunt verhuizen.

9

Een korte proef voor een beperkt aantal contacten.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Een eigenaar die eerst veertien dagen wil vergelijken

Drip kost $39 tot 2.500 contacten en geeft 14 dagen proef. Gebruik die tijd voor één nieuwsbrief, één productupdate en een opschoning van oude adressen.

Schrijf op welke contacten je meeneemt en maak vóór het einde een export. Zo kun je zonder lijstverlies terug naar een eenvoudiger keuze.

10

Customer.io

customer.io →

Voor een SaaS met een betrouwbare gegevensstroom.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Een solo-oprichter met veel actieve accounts

Customer.io kost $100 maandelijks bij 5.000 profielen en heeft geen gratis plan. Begroot dit pas wanneer de terugkerende inkomsten de maandlast kunnen dragen.

Leg vast welke profielgegevens nodig zijn voor nieuws en welke bij het account horen. Een eigenaar moet de gegevensstroom kunnen uitleggen voordat de lijst groeit.

11

Een seat voor vragen van je eerste gebruikers.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks) (14 dagen proef) Ideaal voor: Een SaaS waarbij de oprichter support zelf doet

Intercom kost $39 per seat maandelijks of $29 jaarlijks en geeft 14 dagen proef. Reken met één seat wanneer jij vragen van vroege klanten zelf beantwoordt.

Gebruik de proef om je lijst en uitschrijvingen te ordenen. Houd producttoegang en nieuwsinschrijving als twee verschillende keuzes.

12

Een compacte opvolging voor een kleine klantenlijst.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Een product met een vaste instroom

Encharge kost $99, of $79 bij jaarlijkse betaling, tot 2.000 abonnees. Stel vooraf een lijstgrens in die je in een korte wekelijkse ronde kunt controleren.

Bewaar de toestemming per inschrijving en maak regelmatig een volledige export. Daarmee blijft een latere verhuizing uitvoerbaar.

13

Gebruikers bijhouden wanneer je SaaS veel accounts krijgt.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: Een solo-oprichter met een groeiende gebruikersbasis

Userlist kost $149 tot 10.000 gebruikers. Die vaste grens past pas wanneer je SaaS genoeg accounts heeft om de maandlast te verantwoorden.

Leg vast wie productnieuws wil ontvangen en wie alleen accountberichten nodig heeft. Exporteer beide groepen afzonderlijk voordat je wisselt.

14

Een betaalbare proef voor een kleine productlijst.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks) (30 dagen proef) Ideaal voor: Een eigenaar die een maand wil uitproberen

Moosend kost $9 bij 500 contacten, of $7 bij jaarlijkse betaling, en geeft 30 dagen proef. Gebruik die maand om één update te versturen en dubbele adressen te verwijderen.

Noteer toestemming en uitschrijvingen terwijl de lijst klein is. Zo blijft overstappen haalbaar wanneer je product meer betalende klanten krijgt.

Een werkbare routine naast je product

Kies één moment per week voor de nieuwsbrief en reserveer productupdates voor echte wijzigingen in je SaaS. Houd toestemming, uitschrijving en accountstatus in aparte velden zodat één persoon de lijst snel kan controleren.

Exporteer adressen en hun status voordat je een nieuw plan activeert. Bewaar de oude kopie tot een kleine verzending klopt; daarna kun je groeien zonder de lijst opnieuw op te bouwen.