Gids voor abonnementsboxen

E-mail voor abonnementsboxen

Na een eerste bestelling wil iemand weten wat er gebeurt, wanneer de box vertrekt en hoe een pauze of opzegging werkt. Deze gids zet de belangrijkste e-mails voor abonnementsboxen op volgorde, met aandacht voor service, toestemming en een duidelijke prijsmededeling.

De berichten die een boxreis begeleiden

Na de eerste bestelling

Bevestig het gekozen abonnement, het leveradres en de plek waar de volgende stap staat. Een korte welkomstmail maakt duidelijk wanneer de eerste box wordt verwerkt.

Bij iedere verzending

Stuur een verzendbevestiging per box met track-and-trace via de vervoerder. Noem de verwachte bezorgdag alleen als die informatie uit je eigen verzendproces komt.

Vooruitkijken en betalen

Geef een voorproef van de volgende box zonder spoilerbeloftes. Meld een betaalprobleem zakelijk en leg uit hoe betaalgegevens kunnen worden bijgewerkt.

Pauzeren, opzeggen en nieuws

Leg overslaan en pauzeren in gewone taal uit. Houd opzeggen eenvoudig en stuur een nieuwsbrief uitsluitend met toestemming, inclusief een afmeldlink.

Schrijf service rond de echte boxdatum

De welkomstmail vertrekt na de eerste bestelling. Bevestig wat iemand heeft gekozen, wanneer de eerste verwerking start en waar hulp beschikbaar is. Voeg geen nieuwsbriefinschrijving toe zonder een eigen toestemming.

Een verzendbevestiging volgt per box zodra de vervoerder een zending heeft aangenomen. Geef de track-and-trace-link rechtstreeks door en zet de afzender herkenbaar bij de boxnaam. Zo kan iemand de levering volgen zonder opnieuw te zoeken.

Een voorproef helpt bij het plannen van de volgende levering. Beschrijf bijvoorbeeld een smaakrichting of productgroep die al vastligt, maar laat ruimte wanneer de inhoud nog kan veranderen. Vermijd taal die een volledige of verrassende inhoud belooft.

Bij een overslaan of pauzeren leg je uit tot welke datum de keuze geldt en wanneer een nieuwe box wordt klaargezet. Een betaalprobleem krijgt een neutrale melding met de betaalpagina en een contactroute. Schrijf niet alsof de levering al is gestopt voordat de administratie dat bevestigt.

Een prijswijziging kondig je tijdig en helder aan. Zet de ingangsdatum, de nieuwe prijs en de manier waarop iemand het abonnement kan wijzigen in dezelfde mail. Zo kan een abonnee de keuze maken voordat de nieuwe prijs ingaat.

Maak opzeggen vindbaar in het account en in de service-informatie. Verwerk de keuze zonder extra uitleg te eisen en bevestig daarna welke box nog wordt geleverd. Een reviewverzoek mag na levering komen, zonder beloning als voorwaarde.

Nieuwsbrieven horen bij een afzonderlijke toestemming. Beschrijf daarin wat iemand ontvangt, stuur alleen naar de gekozen groep en bied bij iedere editie een afmeldlink. Verwerk een afmelding voordat een volgende nieuwsbrief vertrekt.

Prijzen per tool

ToolPrijs en basisGratis optie
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)gratis 300 per dag
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)14 dagen proef
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)gratis 250 profielen
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)—
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)geen gratis plan
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)gratis tot 10.000
HubSpot$7 per seat (gratis tools)gratis tools
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)30 dagen proef
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)14 dagen proef
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees—

Tools voor boxmails

1

Service en nieuws houden elk hun eigen verzendmoment.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: Boxbedrijven met veel serviceberichten

Brevo biedt marketingautomatisering, transactionele e-mail, A/B-tests.

Gebruik transactionele e-mail voor de bestelling en verzendbevestiging. Nieuws over een volgende box gaat alleen naar mensen die daarvoor toestemming gaven.

2

Een herkenbare route van inschrijving naar inbox.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Kleine boxbedrijven die formulieren en pagina’s zelf beheren

MailerLite biedt e-mailautomatisering, landingspagina’s en websites, formulieren, digitale producten, A/B-tests.

Zet op het formulier welk soort boxnieuws iemand ontvangt en stuur na toestemming de eerste nieuwsbrief met een zichtbare afmeldlink.

3

Gedrag rond de box kan de volgende mail bepalen.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Boxbedrijven met verschillende abonnementsroutes

Drip biedt dynamische segmenten, onsite campagnes, workflows, integraties met Shopify en WooCommerce.

Gebruik een workflow voor een gemiste betaalpoging of een gekozen pauze. Houd de tekst bij de concrete stap die de abonnee zelf moet zetten.

4

Profielinformatie ondersteunt berichten die bij de box passen.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Teams die e-mail en mobiele berichten naast elkaar gebruiken

Klaviyo biedt profielen, e-mail en mobiele berichten.

Stuur een voorproef van de volgende box met de onderdelen die al vaststaan. Laat de inhoud beschrijvend blijven zonder een belofte over een verrassing.

5

Vaste stappen maken de abonnementsreis overzichtelijk.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Boxbedrijven met meerdere service-e-mails na een bestelling

ActiveCampaign biedt e-mailmarketing en marketingautomatisering in Starter (5 acties per automatisering).

Plan in Starter een welkomstmail na de eerste bestelling en een korte uitleg bij een betaalprobleem. Gebruik maximaal de acties die bij het plan horen.

6

Customer.io

customer.io →

Gebeurtenissen uit de boxreis krijgen een zichtbaar pad.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Teams die verschillende boxgebeurtenissen verbinden

Customer.io biedt een visuele workflowbouwer.

Laat een workflow reageren op verzending, pauze of een mislukte betaling. De mail noemt datum en vervolgstap zonder extra productclaims.

7

Inschrijving en inhoud kunnen naast elkaar bestaan.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Makers met een box en een eigen nieuwsbrief

Kit biedt landingspagina’s en formulieren, tagging en segmentatie, sequenties vanaf Creator.

Gebruik een formulier voor toestemming voor nieuws over de box. Een aparte keuze houdt service rond de bestelling los van de nieuwsbrief.

8

Automatisering in Starter kan de volgende boxmail op tijd starten.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Boxbedrijven met meerdere mensen voor service en marketing

HubSpot biedt e-mailautomatisering in Starter met maximaal 10 geautomatiseerde acties, gratis tools.

Gebruik de geautomatiseerde acties voor een bestelling en verzendstatus. Vermeld bij een prijswijziging de ingangsdatum en de nieuwe prijs helder.

9

Transactionele verzending houdt serviceberichten kort.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Boxbedrijven die vooral bestel- en verzendmails sturen

Loops biedt transactionele verzending.

Verzend een bevestiging na de eerste bestelling en daarna per box een bericht met track-and-trace via de vervoerder.

10

Een rustig ritme helpt abonnees vooruitkijken.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Boxbedrijven die een vaste nieuwsbrief plannen

Leg de prijsbasis en proefperiode naast je eigen verzendritme.

Plan een korte voorproef van de volgende box en meld wanneer de inhoud nog kan wijzigen. Houd de afmeldlink in dezelfde nieuwsbrief goed vindbaar.

11

Vragen over een box krijgen antwoord per seat.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Teams die servicevragen over levering centraal behandelen

Intercom biedt gesprekken en klantenservice per seat.

Gebruik gesprekken en klantenservice voor vragen over bezorging, overslaan of pauzeren. Laat promotioneel boxnieuws via een aparte toestemming lopen.

12

Gebeurtenissen uit het bestelproces sturen de volgende uitleg.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Boxbedrijven met berichten op basis van gebeurtenissen

Encharge biedt berichten op basis van gebeurtenissen.

Start een mail wanneer een verzending is aangemaakt of een pauze is opgeslagen. Beschrijf de gebeurtenis en de beschikbare vervolgstap zakelijk.

Veelgestelde vragen

Wat zet ik in de welkomstmail?

Bevestig de eerste bestelling, de gekozen box en de verwachte verwerkingsstap. Geef een contactroute en houd een nieuwsbriefkeuze apart.

Wanneer stuur ik track-and-trace?

Stuur de verzendbevestiging zodra de vervoerder de zending heeft aangenomen. Gebruik de echte track-and-trace-link en vermeld de box waarop die link betrekking heeft.

Hoe leg ik pauzeren uit?

Noem de laatste datum waarop iemand kan overslaan, de datum waarop de volgende box klaarstaat en waar de keuze kan worden aangepast.

Mag ik na levering om een review vragen?

Ja, stuur een kort verzoek na de bezorging. Koppel er geen korting, cadeau of andere beloning aan en bied een eenvoudige afmeldroute voor nieuws.

Een rustig ritme voor elke box

Leg eerst vast welke gebeurtenis de welkomstmail, verzendbevestiging en betaalmelding start. Controleer per bericht de boxnaam, datum en link voordat je het verzendt.

Plan de voorproef kort voor de volgende verwerkingsdatum. Schrijf alleen over onderdelen die al vaststaan en geef aan wanneer de samenstelling nog kan wijzigen.

Houd pauzeren, opzeggen en nieuwsbriefinschrijving als losse keuzes bij. Zo kan iemand de service rond de bestelling behouden of stoppen zonder ongewenste nieuwsbrieven.