Gids voor YouTube-makers

E-mail voor YouTube-makers

Een eigen lijst geeft je een rustige plek voor een aankondiging van een nieuwe video, een community-update of informatie over je werk. Vraag toestemming voordat je een nieuwsbrief stuurt, houd ledencontent bij de juiste groep en maak afmelden eenvoudig. Gebruik voor een sponsorvermelding duidelijke taal over het advertentiekarakter en vermijd schaarste die niet bestaat.

Vier soorten mails voor een kanaal

Nieuwe video

Zet de link, de titel en een korte reden om te kijken bij elkaar. Een persoonlijke toelichting mag, zolang de mail het aangekondigde onderwerp houdt.

Community-update

Vertel over een opname, samenwerking of wijziging in je planning aan mensen die zich voor zulke berichten hebben ingeschreven.

Product of cursus

Geef feitelijke informatie over prijs, inhoud en startmoment. Laat een kijker zelf beslissen en gebruik geen afteltekst zonder echte deadline.

Ledenmail

Beperk materiaal voor leden tot de groep die zich daarvoor aanmeldde. Zet een sponsorvermelding herkenbaar boven de relevante tekst.

Bouw een lijst die kijkers begrijpen

Leg op je inschrijfpagina uit welke mails iemand krijgt: videolinks, community-nieuws, ledeninformatie of productupdates. Laat die keuzes los van elkaar staan, zodat iemand niet alles hoeft te ontvangen om één onderwerp te volgen.

Een videomail werkt beter als de link meteen zichtbaar is. Geef daarnaast een korte samenvatting en een antwoordadres voor vragen. Stuur geen nieuwsbrief naar een adres dat alleen voor een eenmalige download werd achtergelaten.

Bij een merch- of cursuslancering horen prijs, inhoud en levermoment in de mail. Beschrijf een echte einddatum alleen wanneer die vaststaat. Een gewone voorraadmelding is iets anders dan een verzonnen laatste kans.

Een samenwerking met een merk vraagt om een antwoord dat de afspraken helder maakt. Noem in de uiteindelijke mail dat het om reclame gaat en laat een kijker zien welke partij de boodschap ondersteunt.

Bewaar toestemming bij het adres en noteer welke onderwerpen iemand koos. Een afmelding moet met één herkenbare handeling kunnen; verwijder het adres uit de vrijwillige nieuwsbrief en laat alleen noodzakelijke serviceberichten door.

Gebruik een aparte ledenlijst voor extra video’s, downloads of gesprekken. Een publiek dat zich alleen voor nieuwe video’s inschreef, krijgt die afgeschermde inhoud pas na een nieuwe keuze.

Prijzen per tool

ToolPrijs en basisGratis optie
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000)gratis tot 10.000
Brevo$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag)gratis 300 per dag
Drip$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef)14 dagen proef
MailerLite$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand)gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan)geen gratis plan
Klaviyo$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen)gratis 250 profielen
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker)—
Intercom$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef)14 dagen proef
HubSpot$7 per seat (gratis tools)gratis tools
Loops$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen)gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen
Moosend$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef)30 dagen proef
Encharge$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees—

Tools voor je makerslijst

1

Een makerslijst kan lessen en leden naast videonieuws dragen.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks (gratis tot 10.000) Ideaal voor: Makers die een nieuwsbrief en digitale verkoop combineren

Kit biedt landingspagina’s en formulieren, tagging en segmentatie, sequenties vanaf Creator, digitale producten en abonnementen verkopen.

Stuur een mail met de nieuwe video naar kijkers die zich voor dat onderwerp hebben aangemeld en houd ledencontent voor de juiste groep.

2

Nieuwe afleveringen krijgen een eigen aankondiging met korte opvolging.

$9 voor 5.000 e-mails (gratis 300 per dag) Ideaal voor: Kanalen met een duidelijk ritme van video-updates

Brevo biedt marketingautomatisering, transactionele e-mail, A/B-tests.

Verzend een ontvangstbericht wanneer iemand zich inschrijft voor updates over een videoreeks en zet de link naar de volgende aflevering in een aparte mail.

3

Verschillende interesses vragen om een eigen kijkersgroep.

$39 tot 2.500 contacten (14 dagen proef) Ideaal voor: Makers met meerdere onderwerpen of producten

Drip biedt dynamische segmenten, onsite campagnes, workflows.

Maak een korte reeks voor een cursuslancering en stuur die alleen naar mensen die eerder om cursusnieuws vroegen.

4

Een nieuwsbrief naast het kanaal houdt de planning bij elkaar.

$12 bij 500 abonnees (gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand) Ideaal voor: Een maker die zelf pagina’s en formulieren onderhoudt

MailerLite biedt e-mailautomatisering, landingspagina’s en websites, formulieren, digitale producten, A/B-tests.

Zet de videolink, een korte samenvatting en de volgende publicatiedatum in één overzichtelijke update.

5

Customer.io

customer.io →

Een afgesproken gebeurtenis kan de volgende ledenmail bepalen.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen (geen gratis plan) Ideaal voor: Een team dat meerdere toestemmingen bijhoudt

Customer.io biedt een visuele workflowbouwer.

Laat een bevestiging volgen nadat iemand zich aanmeldt voor ledenmails en beëindig de reeks zodra de toestemming wordt ingetrokken.

6

Merch, cursussen en videonieuws passen bij verschillende profielkeuzes.

$20 bij 500 profielen (gratis 250 profielen) Ideaal voor: Een maker met merch, cursussen en videonieuws

Klaviyo biedt profielen, e-mail en mobiele berichten.

Houd de keuze voor merch- of cursusnieuws apart van de toestemming voor video-updates, zodat elke mail bij de gekozen interesse blijft.

7

Na een nieuwe publicatie past een korte opvolging bij vaste stappen.

$15 bij 1.000 contacten (jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker) Ideaal voor: Makers met een vaste reeks na een video

ActiveCampaign biedt e-mailmarketing en marketingautomatisering in Starter (5 acties per automatisering).

Stuur na een aankondiging een tweede mail met extra context en sluit de reeks na de afgesproken vervolgstap.

8

Een merk of lid kan per mail een persoonlijk antwoord krijgen.

$39 per seat maandelijks ($29 jaarlijks; 14 dagen proef) Ideaal voor: Makers die vragen persoonlijk beantwoorden

Intercom biedt gesprekken en klantenservice per seat.

Gebruik een antwoordmail om een samenwerkingsaanvraag van een merk te beantwoorden en houd de voorwaarden van een sponsorvermelding duidelijk.

9

Een klein kanaalteam kan een overzichtelijke mailreeks aanhouden.

$7 per seat (gratis tools) Ideaal voor: Een klein team rond een kanaal

HubSpot biedt e-mailautomatisering in Starter met maximaal 10 geautomatiseerde acties, gratis tools.

Plan een mail met de videolink, daarna een vraag om feedback, en stop wanneer de ontvanger zich afmeldt.

10

Na een formulier hoort een ledenbevestiging meteen te arriveren.

$99 bij 9.998 abonnees (gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen) Ideaal voor: Een ledenlijst met directe bevestigingen

Loops biedt transactionele verzending.

Stuur direct een ontvangstmail met de afgesproken ledeninformatie en zet de afmeldmogelijkheid in dezelfde boodschap.

11

Een vast publicatiemoment leent zich voor een rustige video-update.

$9 bij 500 contacten ($7 jaarlijks; 30 dagen proef) Ideaal voor: Een maker die een vast publicatiemoment deelt

Vermeld de titel van de video, de link en één zin over wat kijkers krijgen; laat productnieuws alleen verschijnen voor mensen die daarvoor toestemming gaven.

Verwijs in de afsluiting naar de volgende aflevering en herinner lezers eraan hoe zij deze updates kunnen stopzetten.

12

Een lancering kan als aanleiding dienen voor een zorgvuldig bericht.

$99 ($79 jaarlijks) tot 2.000 abonnees Ideaal voor: Een kanaal met een reeks rond een lancering

Encharge biedt berichten op basis van gebeurtenissen.

Stuur rond een merch- of cursuslancering een feitelijke mail zonder schaarste te verzinnen en bied een herkenbare afmeldlink.

Veelgestelde vragen

Wanneer stuur ik een aankondiging?

Stuur de videolink aan mensen die toestemming gaven voor zulke updates. Zet titel, onderwerp en een duidelijk antwoordadres in dezelfde mail.

Hoe behandel ik een sponsorvermelding?

Noem herkenbaar dat de mail reclame bevat en beschrijf de samenwerking feitelijk. Houd de inhoud gescheiden van een gewone community-update.

Mag ledencontent naar elke kijker?

Nee, stuur extra materiaal alleen naar mensen die zich voor ledenmails hebben aangemeld. Geef op de inschrijfpagina aan wat daaronder valt.

Wat gebeurt er na afmelden?

Haal het adres uit de vrijwillige nieuwsbrief en bevestig de wijziging kort. Bewaar alleen de gegevens die nodig zijn voor een lopende servicevraag.

Een helder verzendritme

Noteer vóór elke mail het onderwerp en de toestemming die erbij hoort. Controleer daarna de link naar de video, de afzendernaam en de uitleg over een product of samenwerking.

Stuur ledeninformatie vanuit de juiste lijst en zet de afmeldlink op een vaste plek. Plan geen extra nieuwsbrief omdat een kijker één keer op een video-link klikte.

Bewaar een kopie van de tekst en de gekozen onderwerpen. Zo kun je vragen over een mail beantwoorden en een wijziging in toestemming snel verwerken.