Gids voor klantbehoud

E-mailtools voor klantbehoud

SaaS-teams houden klanten betrokken met berichten die passen bij werkelijk gebruik: een check-in na de eerste maand, uitleg wanneer een functie ongebruikt blijft en een behulpzame herinnering voor verlengen of betalen.

Vier bruikbare invalshoeken

1. Userlist — gesprekken met actieve gebruikers

Handig wanneer een SaaS-team per gebruiker of bedrijf wil opvolgen welke stap in het product nog uitleg nodig heeft.

2. Intercom — service rond een abonnement

Past bij teams die een vraag, een verlenging en een betaalherinnering in dezelfde servicecontext willen behandelen.

3. Encharge — opvolging na gedrag

Geeft een team ruimte om een bericht te laten volgen op een ontvangen gebruikssignaal zonder klanten te overspoelen.

4. Customer.io — berichten vanuit productdata

Geschikt wanneer ontwikkelaars gebeurtenissen uit de SaaS-app aan een zorgvuldig klantbehoudbericht koppelen.

Wat klantbehoud in een SaaS-team vraagt

Een goed bericht vertrekt van een signaal dat je product werkelijk kan ontvangen, zoals een daling in gebruik of een gemiste betaling.

Plan een check-in na de eerste maand en vraag wat de klant nog niet gevonden heeft, zodat hulp aansluit op de eigenlijke ervaring.

Leg ongebruikte functies uit met een concreet voorbeeld uit de workflow van de klant en geef ruimte om de uitleg over te slaan.

Maak van verlengings- en betaalherinneringen een servicebericht met datum, bedrag en een duidelijke route naar hulp.

Handel een opzegging netjes af door toegang, export en contact voor vragen helder te beschrijven.

Stuur een terugwinmail alleen wanneer de klant daarvoor toestemming gaf en stop direct na afmelding.

Prijzen per tool

ToolPrijsGratis optie
Userlist$149 tot 10.000 gebruikersGeen gratis optie
Intercom$39 per seat maandelijks; $29 jaarlijks14 dagen proef
Encharge$99 tot 2.000 abonnees; $79 jaarlijksGeen gratis optie
HubSpot$7 per seatGratis tools
Customer.io$100 maandelijks bij 5.000 profielenGeen gratis optie
Klaviyo$20 bij 500 profielenGratis 250 profielen
ActiveCampaign$15 bij 1.000 contacten; jaarlijksGeen gratis optie
Mailchimp$20 bij 500 contactenGratis 250
Brevo$9 voor 5.000 e-mailsGratis 300 per dag
MailerLite$12 bij 500 abonneesGratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand
Loops$99 bij 9.998 abonneesGratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen
Drip$39 tot 2.500 contacten14 dagen proef
Kit$33 bij 1.000 abonnees jaarlijksGratis tot 10.000
Moosend$9 bij 500 contacten; $7 jaarlijks30 dagen proef

● = aanwezig, ●● = sterk, ●●● = marktleider in dit segment.

Veertien tools voor SaaS-klantbehoud

1

Gebruikerscommunicatie voor teams die klantgebruik opvolgen.

$149 tot 10.000 gebruikers Ideaal voor: SaaS-teams die gebruikers en bedrijven samen willen opvolgen

Userlist past bij een team dat een check-in na de eerste maand wil richten op gebruikers of bedrijven.

De prijs is $149 tot 10.000 gebruikers; dat is de basis voor een plan met ruimte voor segmenten.

2

Serviceberichten voor elk moment van een abonnement.

$39 per seat maandelijks; $29 jaarlijks; 14 dagen proef Ideaal voor: SaaS-teams die hulp en abonnementsservice combineren

Intercom geeft een team een plek om verlengings- en betaalherinneringen als servicebericht te formuleren.

Het kost $39 per seat per maand, of $29 bij jaarlijkse betaling, met 14 dagen proef.

3

Opvolging wanneer een SaaS-gebeurtenis echt binnenkomt.

$99 tot 2.000 abonnees; $79 jaarlijks Ideaal voor: SaaS-teams die gedragssignalen zorgvuldig opvolgen

Encharge kan een klantbehoudbericht laten volgen op een ontvangen gebeurtenis uit de SaaS-app.

Het kost $99 tot 2.000 abonnees, of $79 per maand bij jaarlijkse betaling.

4

E-mailautomatisering met gratis tools.

$7 per seat; gratis tools Ideaal voor: SaaS-teams die per seat willen starten

HubSpot biedt e-mailautomatisering, gratis tools en een Starter-prijs per seat.

Een seat kost $7 en er zijn gratis tools om klein te beginnen.

5

Customer.io

customer.io →

Gebeurtenissen uit de app als aanleiding voor zorgvuldig contact.

$100 maandelijks bij 5.000 profielen; geen gratis plan Ideaal voor: Technische SaaS-teams die productgebeurtenissen ontvangen

Customer.io past wanneer een ontwikkelaar een ontvangen gebeurtenis koppelt aan een check-in of uitleg.

Het kost $100 maandelijks bij 5.000 profielen en heeft geen gratis plan.

6

Profielen voor e-mail en mobiele berichten.

$20 bij 500 profielen; gratis 250 profielen Ideaal voor: SaaS-teams met een kleine groep actieve profielen

Klaviyo werkt met profielen voor e-mail en mobiele berichten; de gratis laag omvat 250 profielen en 500 e-mails.

Het kost $20 bij 500 profielen; 250 profielen kunnen gratis.

7

Segmentatie voor opvolging die bij de klantstatus past.

$15 bij 1.000 contacten; jaarlijkse betaling; Starter 1 gebruiker Ideaal voor: SaaS-teams die klantgroepen per status verdelen

ActiveCampaign laat een SaaS-team klanten segmenteren voor een check-in, verlenging of nette opzegging.

Starter kost $15 bij 1.000 contacten met jaarlijkse betaling en één gebruiker.

8

Bekende serviceberichten voor kleine klantgroepen.

$20 bij 500 contacten; gratis 250 Ideaal voor: SaaS-teams die met een kleine lijst beginnen

Mailchimp kan een team helpen een heldere betaalherinnering te schrijven voor bestaande klanten.

Het kost $20 bij 500 contacten; 250 contacten zijn gratis.

9

Verzenden op basis van het aantal serviceberichten.

$9 voor 5.000 e-mails; gratis 300/dag Ideaal voor: SaaS-teams met veel korte serviceberichten

Brevo past wanneer een SaaS-team veel verlengings- of betaalherinneringen verstuurt zonder een grote lijst te onderhouden.

Het kost $9 voor 5.000 e-mails; dagelijks zijn 300 e-mails gratis.

10

E-mailautomatisering voor zelfgekozen contactmomenten.

$12 bij 500 abonnees; gratis 250 abonnees / 2.500 e-mails per maand Ideaal voor: SaaS-teams die zelf het moment van uitleg bepalen

MailerLite biedt e-mailautomatisering; het team kiest zelf wanneer een uitleg naar klanten gaat.

Het kost $12 bij 500 abonnees; gratis zijn 250 abonnees en 2.500 e-mails per maand.

11

Transactionele berichten voor SaaS-teams.

$99 bij 9.998 abonnees; gratis 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen Ideaal voor: SaaS-teams die transactionele verzending nodig hebben

Loops ondersteunt transactionele verzendingen.

Het kost $99 bij 9.998 abonnees; gratis zijn 4.000 verzendingen per rollende 30 dagen.

12

Dynamische segmenten voor opvolging van gebruik.

$39 tot 2.500 contacten; 14 dagen proef Ideaal voor: SaaS-teams die klantgroepen dynamisch afbakenen

Drip biedt dynamische segmenten waarmee een SaaS-team een uitlegbericht kan richten op klanten met een gemiste stap.

Het kost $39 tot 2.500 contacten en geeft 14 dagen proef.

13

Persoonlijke begeleiding voor abonnees die waarde zoeken.

$33 bij 1.000 abonnees jaarlijks; gratis tot 10.000 Ideaal voor: SaaS-teams die uitleg aan abonnees koppelen

Kit helpt een SaaS-team een terugkerende uitleg te sturen na een eerste maand gebruik.

Het kost $33 bij 1.000 abonnees met jaarlijkse betaling en is gratis tot 10.000.

14

Voordelige herinneringen voor kleine SaaS-lijsten.

$9 bij 500 contacten; $7 jaarlijks; 30 dagen proef Ideaal voor: SaaS-teams die servicekosten laag houden

Moosend past bij een klein SaaS-team dat een betaalherinnering met een duidelijke hulpoptie wil sturen.

Het kost $9 bij 500 contacten, of $7 per maand bij jaarlijkse betaling, met 30 dagen proef.

Veelgestelde vragen

Welke signalen mag ik gebruiken?

Gebruik alleen signalen die je SaaS-product werkelijk kan ontvangen, zoals een gemiste betaling of een functie die niet werd gebruikt.

Wanneer stuur ik een check-in?

Een check-in na de eerste maand geeft de klant gelegenheid om blokkades te benoemen voordat een gewoonte wegvalt.

Hoe behandel ik een opzegging?

Bevestig de opzegging, leg uit wat er met toegang en gegevens gebeurt en bied hulp zonder druk te zetten.

Wanneer mag een terugwinmail?

Stuur die alleen met toestemming en respecteer een afmelding meteen.

Een rustige werkwijze voor klantbehoud

Kies eerst welk signaal je product kan ontvangen en welke hulp de klant daarna nodig heeft.

Schrijf berichten die een volgende stap uitleggen, en maak verlengen, betalen en opzeggen overzichtelijk.

Meet of klanten hulp vinden en stop berichten zodra toestemming ontbreekt; zo blijft contact een service.